Новости
Чотири міфи про електрошокер або що необхідно знати про електричну зброю
На одноголосну думку експертів з питань особистої безпеки одним із найефективніших засобів самооборони у багатьох країнах світу є електрошоковий пристрій (ЕШУ). Електрошокер – засіб, який не здатний завдати шкоди здоров'ю – безпечний у використанні.
Його принцип дії ґрунтується на серії розрядів електричного струму високої напруги та частоти. Ефект від дії шокера може тривати від 5 до 30 хвилин, викликаючи нейро-м'язовий параліч – втрату рівноваги та координації, іноді тимчасову втрату свідомості.
Деякі факти, які ми знаємо про електрошокери, є міфами:
Міф про те, що електрошокером можна вбити. Ця думка помилкова, достатньо знати історію появи цього пристрою. Прилад був винайдений і запатентований 1974 року в США Джеком Кавером, офіційно названий «Зброєю для затримання та знерухомлення». Основною вимогою приладу при розробці була безпека. Провели величезну кількість дослідів, що доводять, що дія струму не спричиняє зупинку серця людини. Пристрій запустили у серійне виробництво лише після підтвердження його безпеки для життя людини. Продаж шокера без ліцензії, у багатьох країнах, також говорить про те, що воно не є небезпечним для життя.
Другим міфом є те, що якщо зброя без смертельного результату — це зовсім не зброя. З боку закону шокер не зброя, а засіб самозахисту. Якщо ж говорити про його нездатність вбивати, то в цьому і полягає весь зміст пристрою, і саме тому варто купити електрошокер. Він покликаний знешкоджувати на певний час, захищати свого власника, а не завдавати смертельних каліцтв нападникові. Тимчасове приведення людини у стан нерухомості — найкращий спосіб захистити себе від її злочинних дій. За 20-30 хвилин дії струму ви зможете встигнути покликати на допомогу, викликати поліцію або просто втекти з місця нападу.
Міф про ефективність шокера лише у теплу пору року, коли на людині тонкий одяг. Можливо, таке твердження було справедливим кілька десятків років тому, коли ці пристрої лише розпочинали свій шлях. Сьогодні безліч моделей, струм яких легко пробиває шар одягу товщиною до 30 мм і більше.
Міф про передачу струму. Ще зі школи ми добре засвоїли закон ураження струмом. Ми всі знаємо, що в жодному разі не можна торкатися людини, крізь тіло якої проходить електрика, щоб самим не стати жертвою. І ці знання нерідко поширюються і на шокери, як показує практика, — дуже помилково. Розряд змінного струму, отриманий з мережі, та розряд у шокерному пристрої мають абсолютно різну природу та характеристики. Струм шокера завжди проходить найбільш коротким шляхом, тобто між електродами. Саме з цієї причини можна використовувати зброю та в дощ без ризику стати жертвою електрики.
Використання шокера набагато безпечніше за безліч інших засобів для самооборони, і це основна причина зробити вибір на його користь.
- Послуга «Охорона Квартири»
Найнадійніший спосіб убезпечити себе від непроханих гостей – це пультова охорона квартир. Професіоналізм злодіїв, а також сучасні інструменти і технології дозволяють дуже швидко і без зайвого шуму розкрити практично будь-які двері. Тому в Києві, де новобудови ростуть одна за одною, послуги з охорони квартир стали найбільш затребуваними в останнім часом.