Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Створення системи безпеки на підприємстві (Частина 2)

Положення про систему контролю доступу

Щоб забезпечити збереження майна фірми і безпеку персоналу, першим ділом службі безпеки належить ввести на території або в будівлі підприємства контрольно-пропускний режим. Це, по суті, комплекс інженерно-технічних та організаційно-правових обмежень і правил, що встановлюють порядок пропуску через контрольно-пропускний пункт в окремі приміщення співробітників підприємства і відвідувачів.

Кожен з нас хоча б раз у житті проходив через контрольно-пропускний пункт. Зазвичай це приміщення при вході в будівлю фірми, оснащене дверима з електромагнітними замками, системою відеоспостереження та пунктом охорони. Електронні замки на дверях встановлюються для санкціонованого доступу, а також вводиться обмеження з доступу в окремі приміщення для співробітників фірми, різних підрозділів і звичайних відвідувачів. Для підвищення рівня безпеки вводиться також контроль переміщень і місцезнаходження відвідувачів з використанням технічних засобів контролю. Роль контролера може виконувати і закріплений за відвідувачем охоронець або інша відповідальна особа. Максимально убезпечити об’єкт допоможуть виписані вимоги і нормативи, які працівники фірми, а також відвідувачі не зможуть легковажно ігнорувати.

Що ж стосується технічних засобів доступу, то вони будуть корисні, якщо необхідно призначити контроль над переміщенням співробітників, регулювати допуск співробітників в позаурочний час. Вони дають можливість проконтролювати рух співробітників при виникненні нештатних ситуацій, як в реальному часі, так і постфактум.

DSC_8175_26122014

Для тимчасових відвідувачів існує журнал реєстрації відвідувачів, де зазначається ПІБ, мета приходу і дані супроводжуючого співробітника.

Ще один важливий момент – контроль над прилеглою територією. Це необхідно зробити, щоб виявити і запобігти факторам, здатним завдати шкоди інтересам фірми. З метою запобігання хуліганських дій і нападів охороні слід звернути увагу на сторонні автомобілі, підозрілих осіб, залишені без нагляду предмети.

Посадова інструкція охоронця

Слід розуміти, що охоронці на об’єкті не можуть бути просто фізичним заслоном від загроз. Як активні учасники охоронного процесу, співробітники безпеки повинні володіти знаннями про те, як їм потрібно діяти в звичайному робочому режимі і при екстрених ситуаціях. Функціональні обов’язки в прив’язці до конкретного об’єкта прописуються в посадовій інструкції. У цьому документі роз’яснюється ієрархія підпорядкованості охоронця, прописується, яким чином і де забезпечується пропускний режим, режим спостереження, патрулювання, які дії при нестандартних ситуаціях (спроба проникнення на об’єкт сторонньої особи тощо), йдеться про порядок прийому/здачі матеріальних цінностей під охорону, порядку вносить/виносу товарно-матеріальних цінностей.

Однак «багаж знань» охоронця на цьому не обмежується. Він повинен знати інструкції, накази, інші нормативні документи, які регламентують охоронну діяльність. Володіти інформацією про специфіку та структуру об’єкту, що охороняється. Розуміти правила користування технічними засобами охоронно-пожежної сигналізації, зокрема, знати про місця розташування первинних засобів пожежогасіння та зв’язку, а також знати про порядок прийому під охорону відособлених приміщень, реагування на спрацьовування сигналізації. Співробітник охорони – людина, яка досконало знає правила внутрішнього трудового розпорядку та інструкцію про пропускний режим підприємства, правила огляду речей і особистого огляду, проведення адміністративного затримання, оформлення матеріалів на правопорушників, застосування зброї і спецзасобів. В екстреній ситуації він повинен вміти надати першу медичну допомогу.

Найчастіше охоронець здійснює перевірку документів у людей, що проходять на об’єкт (виходять з об’єкту), та контроль над ввезенням і вивозом (винесенням) матеріальних цінностей. Можуть бути інші нюанси, передбачені додатковими інструкціями. Він має право провести огляд речей, а також особистий огляд робочих і службовців.

Оскільки охоронець завжди знаходиться на бойовому посту, він контролює роботу встановлених на об’єкті приладів охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, а в разі їх спрацьовування негайно доводить це до відома керівництва підприємства. При необхідності – дзвонить до органів внутрішніх справ або в пожежну частину. Після цього, не гаючи часу, з’ясовує причини спрацювання сигналізації і вживає заходів до затримання порушників або ліквідації пожежі.

Він приймає під охорону від матеріально відповідальних осіб обладнані сигналізацією відокремлені приміщення. Якщо на об’єкті оголошена тривога, в завдання охоронця входить перекрити контрольно-пропускний пункт, а пересування людей з/на територію підприємства він допускає тільки з дозволу керівництва. Його мета – попередити і припинити правопорушення на охоронюваних об’єктах, тому він зобов’язаний виявляти порушників, які намагаються незаконно вивезти (винести) матеріальні цінності з об’єкту, що охороняється, або підозрюваних у вчиненні правопорушень, і супроводжувати їх у відділення міліції.

Дії охоронців при виникненні надзвичайної ситуації

Робочі будні співробітників безпеки не завжди бувають спокійними. Часто їм доводиться стикатися з конфліктними або надзвичайними ситуаціями. Як реагувати в тій чи іншій екстреній ситуації? У той час, як звичайна людина розгубиться, охоронець буде діяти чітко і без коливань, оскільки в ідеалі для підготовки кожного співробітника служби безпеки повинні бути розроблені і введені в дію відповідні інструкції. Про них розповімо далі.

IMG_3633_26122014

Інструкція «Дії співробітника охорони при виявленні вибухового пристрою»

Першим ділом охоронець зобов’язаний встановити місцезнаходження вибухового пристрою. Потім евакуювати весь персонал і повідомити про небезпечну знахідку в органи МВС і МНС. Якщо є можливість, охоронець повинен вжити заходів для локалізації (зниження загрози) можливих наслідків вибуху, в тому числі забезпечити ізоляцію місця можливого перебування вибухового пристрою – встановити огорожу, щитки, вказівні написи з дистанцією безпечного відмежування. Охоронець повинен простежити за тим, щоб до прибуття фахівців з необхідними технічними засобами ніхто зі сторонніх не наближався до місця можливої закладки вибухового пристрою. Бажано знеструмити зовнішні джерела електроживлення та газопостачання. Від місця можливої закладки прибрати предмети, які при вибуху можуть створити додатковий вражаючий ефект за рахунок осколків, що розлітаються.

Інструкція «Дії співробітника охорони при пожежі»

Якщо на охоронюваному об’єкті сталася пожежа, перша дія охоронця – виклик пожежників, а при необхідності інших служб. На плечі співробітника безпеки лягає завдання оперативно організувати евакуацію людей з небезпечних зон задимлення, обвалу, можливого вибуху. Оскільки підготовлений охоронець зазвичай морально готовий до дій в нестандартних ситуаціях (на відміну від панікуючих при пожежі звичайних громадян), він повинен вжити заходів, щоб зберегти цінні речі та документи, що залишилися в приміщенні. Чекати приїзду пожежників не варто, потрібно зробити спробу загасити пожежу підручними засобами (вогнегасниками, що знаходяться на об’єкті, за допомогою пожежних гідрантів та ін.). Після прибуття пожежних необхідно надати їм посильну допомогу, не припиняючи виконувати свої прямі обов’язки з охорони об’єкта.

Інструкція «Дії співробітника охорони при нападі на об’єкт»

Коли на об’єкт напали зловмисники, охоронець відразу подає сигнал «Тривога». Важливо зробити спробу заблокувати виходи, щоб припинити доступ в приміщення. Оцінивши обстановку, охоронець зобов’язаний задіяти всі наявні резерви, щоб відбити збройний напад. Він негайно повідомляє про подію в міліцію, керівництву підприємства, далі діє згідно наданим вказівкам.

Охоронець поста повинен впустити прибулий наряд міліції, вказати місце події, дати коротку оперативну інформацію і залишитися біля входу в будівлю.

Попередню чатину статті можна прочитати тут.

Наступну частину статті можна прочитати тут.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon