Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Що робити, якщо дитина краде? Частина 1

Ситуація, коли дитина щось вкрала здатна вивести з себе найспокійніших батьків. Так, можна вважати, що ваше дитя обійдуть стороною погані звички, вплив ровесників та решта негативних проявів соціального життя, але в певний момент відбувається щось таке, що псує ваші надії і змушує задуматися над правильністю процесу виховання.

Что делать, если ребенок ворует

Проте випадки крадіжок серед малих дітей є доволі поширеними, адже в них ще не сформоване уявлення про власність. Вже з часом вони починають розуміти згубні наслідки таких дій, якщо оточення сприяє правильній поведінці, але до такого розуміння їх ще треба підштовхнути.

Ми прагнемо допомогти батькам, що стикнулися з такою ситуацією і не знають, що робити, якщо дитина краде, розібратися з проблемою.

Перш за все, такий «сюрприз» може з’явитися в будь-якому віці, головне змиритися і бути готовими до такої ситуації. Якщо один раз розібратися з цим якісно, то, ймовірно, урок буде засвоєно і повторювати не доведеться.

Є чотири основних правила поведінки батьків, що допомагають вплинути на чадо, що вкрало щось.

В цій частині статті ми розглянемо перше правило, адже воно є найосновнішим. Отож …

Правило 1. Спокійно розгляньте ситуацію і проаналізуйте наміри дитини.

Немає сенсу рухатися далі, якщо для себе ви не сприйняли вчинок малечі і продовжуєте противитися факту, намагаючись знайти будь-які відмазки, аби лише зберегти свою репутацію правильних батьків, у яких дитина не здатна на жодні капості.

Спробуйте, по-перше, знайти для себе відповіді на такі основні питання:

Що сталося? Де і коли це відбулося?

З ким була дитина?

Що могло бути причиною крадіжки?

Запитайте історію появи речі, що не належить дитині, зробивши при цьому акцент на ваше ставлення до ситуації, на емоції, що були першими при констатації крадіжки. Наприклад: “Я засмутилася, коли знайшла в тебе цю іграшку/гроші (чи будь-який інший об’єкт крадіжки), адже вона не твоя. Як вона потрапила до тебе?”

При цьому пам’ятайте:

  • Гостра реакція – не найкращий варіант. Ймовірно, ви будете розсерджені чи засмучені, але намагайтеся триматися спокійно. Крадіжка – це лише епізод в житті малечі, а отриманий стрес закарбує цей епізод не в кращій асоціації.
  • Не поспішайте звинувачувати дитину в крадіжці. Проблему так не вирішити, натомість дитина може почати обманювати, щоб уникнути покарання.

Щоб максимально ефективно позбутися ситуації крадіжок, потрібно дослідити, що саме підштовхнуло її до цього.

Доволі часто діти крадуть, щоб перевірити чи можна уникнути покарання за це, екстрим в певному прояві, але така поведінка може вказувати на існування і глибшої причини.

Спробуйте відповісти на ряд питань, таких як:

∙ Чи відбулися зміни в сім’ї (розлучення, нова дитина, нова робота і т.д.), через які дитині не вистачає уваги?

∙ Чи проявляє чадо імпульсивність або потребує негайного виконання своїх бажань?

∙ Чи є дитина байдужою і тому не усвідомлює неправильності своїх дій?

∙ Чи розуміє маля сенс таких понять, як чесність, власність і необхідність просити дозволу?

∙ Чи не демонструєте ви або хтось у родині неправильне відношення щодо чужої власності?

∙ Чи не шукає дитина схвалення серед однолітків, що демонструють таку поведінку?

∙ Чи не злиться дитина на когось або заздрить комусь і таким чином намагається помститися?

Особливо актуальним даний випадок є, коли у дітей з’являються кишенькові гроші. Тобто хтось з батьків вже починає їх давати в той час, як ви, наприклад, ще не ввели таку традицію, а ваше чадо не хоче виділятись серед однолітків і тому дитина краде гроші у батьків.

З’ясуйте причину, чому дитина краде, і лише потім переходьте до пошуків вирішення.

Далі буде..

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon