Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

ОХОРОНА З СОБАКАМИ. ЧИ КОЖНОМУ ДРУГ І ТОВАРИШ?

Охорона з використанням службових і сторожових собак – метод високоефективний!

Однак має кілька своїх особливостей. Кожен, хто збирається завести собі чотириногого «колегу», має чітко розуміти особливості такої співпраці.

Перш за все, завжди потрібно пам’ятати, що нападаюча службова собака – це зброя, яка за ступенем травматичності нічим не поступається холодній, механізм, який ніколи не дає збою і завжди переважає свою жертву: в силі, спритності і швидкості реакції. Ці фактори позиціонують використання службових собак в охороні як незамінне. Та існує і зворотний бік медалі, який включає в себе чітке розуміння правил такого співробітництва.

Як правило, охорона з собаками методом патрулювання використовується на відкритих територіях з великою площею. Однак не менш ефективна охорона внутрішніх приміщень: квартир, будинків, офісів. Такі об’єкти завжди повинні бути оснащені попереджувальними табличками «ОХОРОНЯЄТЬСЯ СЛУЖБОВИМИ СОБАКАМИ».

Під час транспортування до місця призначення службова собака має знаходитися в наморднику і перевозитися в спецтранспорті. На піших прогулянках пес має йти ліворуч від охоронника-господаря на короткому повідку.

Під час чергування методом патрулювання території, собака знаходиться без намордника і на довгому поводі. Відпускати собаку з повідка потрібно в таких випадках:

 1. коли існує загроза життю чи здоров’ю третіх осіб
 2. коли існує загроза життю чи здоров’ю охоронника
 3. коли існує загроза втечі зловмисника
 4. коди виникає необхідність розшуку правопорушника на великій території
 5. коли територія обнесена парканом заввишки не менше 2 метрів

Правильно навчена для охорони собака повинна вміти виконувати наступні команди:

 1. за командою кидатися навздогін правопорушнику
 2. до приходу охоронника стерегти правопорушника, не наносячи йому фізичної шкоди
 3. за командою починати напад
 4. за командою припиняти напад і переходити до команди «охороняти»
 5. нападати без команди, якщо правопорушник проявляє агресію по відношенню до охоронника-хазяїна чи третіх осіб
 6. адекватно реагувати на постріли і не звертати них уваги
 7. за командою «до мене» залишати все і повертатися до хазяїна

Виявивши правопорушника, охоронник-хазяїн перш за все, повинен повідомити про участь собаки в затриманні. Після чого, почекати деякий час для усвідомлення зловмисником цього факту.

Патрулювання відкритих територій з використанням собак здійснюється мінімум двома охоронниками. Кожен з них веде свого пса. Собак не можна відпускати «в лоб», якщо злочинець озброєний – це потрібно робити з укриття.

Якщо під час нейтралізації зловмисника з допомогою службових собак він отримав травми, охоронник повинен надати йому першу допомогу і скласти акт.

Заборонено використовувати службових собак по відношенню до дітей, вагітних жінок та інвалідів. Велике скупчення людей також виключає можливість використання службових собак. Як правило, кожна з собак закріплена за одним охоронником-хазяїном, однак перехід до нового власника має бути швидким і безболісним. Та спеціалісти не рекомендують робити це занадто часто. Для собаки патрулювання – це робота! А хорошій роботі мають сприяти відповідні умови:

 1. зручне місце для сну
 2. правильне харчування
 3. при температурі повітря нижче 20 і вище 30 градусів робочий день не має перевищувати 4-5 годин
 4. в спекотну пору року цілодобове забезпечення водою
 5. собака-охоронник має пройти всі необхідні перевірки і щеплення.

Правильна організація патрулювання території дає майже стопроцентну гарантію безпеки. Дуже важливим фактором є психологічний бар’єр, адже іноді людський страх перед собакою переважає страх перед зброєю. З собакою не домовишся, собаці не даси хабара, з собакою не поговориш …

Сама наявність попереджувальної таблички зменшує кількість спроб потрапити на приватну територію. Використання собак, як охоронний ресурс, дозволяє скоротити кількісний склад охоронників і звести до мінімуму витрати на дорогу спецтехніку. Такий метод охорони здатен окупити себе «з головою».

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon