Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Напади на інкасаторів: як захиститися від особливо «зухвалих» злочинців

Інкасаторський автомобіль, як правило, викликає асоціації з великою сумою грошей. Тому пограбування інкасації — це завжди дуже гучна справа. 

Напади на інкасаторів діляться на дві категорії:

1. Коли напад ініціюється самими працівниками інкасації

2. Коли напад відбувається особливо небезпечними злочинцями. Зазвичай такі злочинці завжди озброєні.

Що таке інкасація?

Це процедура збору і перевезення готівки, дорогоцінних металів та цінних паперів. Вона здійснюється спеціальними банківськими екіпажами або небанківськими інкасаторськими службами.

Дорогий вантаж є приманкою для зловмисників та перетворює кожного інкасатора на потенційну мішень. Багато хто, коли бачить на інкасаторський автомобіль, думає про те, як класно було б заволодіти його вмістом. Але, на відміну від інших людей, злочинці планують і здійснюють збройні напади.

У загальнонаціональних та місцевих українських ЗМІ легко знайти повідомлення про гучні напади на інкасаторів. Тому що це — не просто чергове пограбування. Зловмисники, які нападають на інкасаторів, готуються дуже ретельно і завжди озброєні. Тому частіше всього на місці пограбування влаштовується стрілянина, яка призводить до важких наслідків для здоров’я. Є навіть випадки розстрілів впритул.

Пам’ятайте, напади на інкасаторів влаштовують тільки озброєні та дуже небезпечні злочинці! Це не випадкові напади, а ретельно продуманий план дій.

В таких випадках, на жаль, навіть спеціальні засоби захисту, такі як броньований автомобіль, або бронежилет, не завжди рятують працівників інкасації від сумних наслідків. Щоб захистити життя інкасаторів і майно, яке вони перевозять, треба дуже ретельно віднестися до комплексу заходів з безпеки та до підбору спеціально підготовлених бійців.

На жаль, в Україні, ринок приватних охоронних послуг розвинений недостатньо, а таку складну роботу, як охорона інкасації, може виконати лише декілька компаній. Це впирається, насамперед, у наявність сучасного, добре оснащеного автопарку, наявність потужної матеріально-технічної бази (технологічного обладнання, комунікаційних засобів, спеціального ПО, моніторингового центру), технологій і злагодженої роботи.

Якщо говорити про таку важливу річ як підготовка бійців, тут теж є проблеми. Більшість компаній не мають ліцензії і матеріальної бази для того, щоб навчати бійців своїми силами. При чому, ми зараз говоримо не про фізичну форму і вміння користування зброєю, а про порядок дій у екстремальних ситуаціях, про техніку безпеки та знання законодавчої бази. Наприклад, кожен боєць компанії «Шериф» знає, до якої міри можна застосовувати самооборону або напад, як діяти в кожній потенційно небезпечній ситуації.

Ви повинні розуміти, що охорона інкасації починається не тоді, коли напад вже стався, а задовго до цього. Підготовка до перевезення є найголовнішою. Тому, коли до нас звертаються з проханням про супровід, ми робимо чіткий план дій, такий як:

– продумування оптимального маршруту, 

– комплекс заходів по відстеженню пересування автомобіля, 

– додатковий контроль за охоронцями і вантажем за допомогою онлайн-відеоспостереження, а також GPS-моніторинг.

Запам’ятайте, найвищий ризик інкасації стати жертвою грабіжників — це регулярне пересування по одному і тому ж маршруту. У таких випадках легше за все спостерігати за авто і обчислити момент, коли людей в ньому менше, а цінний вантаж або велика сума готівки вже є. Щоб уникнути цього, відділ супроводу інкасації повинен кожен раз продумувати швидкий і безпечний шлях без зайвого трафіку і потенційно ризикових ділянок, заздалегідь продумувати місця і тривалість зупинок.

Під час всього руху, охоронці, які супроводжують інкасаторів і вантаж, звітують про деталі переміщення. У випадку, якщо щось трапляється, або є натяк на небезпеку, бійці передають сигнал у центр моніторингу, де оператор отримує його через декілька секунд. Така швидкість реагування дозволяє вчасно зорієнтуватися і правильно визначити порядок подальших дій та направити на місце події додаткові озброєні групи швидкого реагування. 

У процесі інкасації важливу роль має не тільки відповідальна підготовка до операції, але і конфіденційність. Уся інформація повинна бути суворо засекречена! Ніяких розмов охоронців про проведення операції не може бути ані з друзями, ані між собою у публічних місцях, бо цю інформацію можуть почути потенційні грабіжники.

Дотримання секретності персоналу можна вирішити за допомогою:

– договору NDA

– додаткового інструктажу

– поліграфу

– контрольованих провокацій.

Дуже радує те, що в останні роки спостерігається тенденція більш серйозного підходу до інкасації ніж у минулі роки. Навіть ті фінансові і банківські установи, які використовували раніше власний персонал, зараз все частіше замовляють послуги охорони інкасації.

Бізнес в Україні йде до сильної диверсифікації. Відповідно, все більша кількість управлінців і власників розуміють, що краще доручати послуги безпеки компаніям, які на цьому спеціалізуються, а не намагатися закривати такі ризики власними силами.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon