0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Напади на інкасаторів: як захиститися від особливо «зухвалих» злочинців

Інкасаторський автомобіль, як правило, викликає асоціації з великою сумою грошей. Тому пограбування інкасації — це завжди дуже гучна справа. 

Напади на інкасаторів діляться на дві категорії:

1. Коли напад ініціюється самими працівниками інкасації

2. Коли напад відбувається особливо небезпечними злочинцями. Зазвичай такі злочинці завжди озброєні.

Що таке інкасація?

Це процедура збору і перевезення готівки, дорогоцінних металів та цінних паперів. Вона здійснюється спеціальними банківськими екіпажами або небанківськими інкасаторськими службами.

Дорогий вантаж є приманкою для зловмисників та перетворює кожного інкасатора на потенційну мішень. Багато хто, коли бачить на інкасаторський автомобіль, думає про те, як класно було б заволодіти його вмістом. Але, на відміну від інших людей, злочинці планують і здійснюють збройні напади.

У загальнонаціональних та місцевих українських ЗМІ легко знайти повідомлення про гучні напади на інкасаторів. Тому що це — не просто чергове пограбування. Зловмисники, які нападають на інкасаторів, готуються дуже ретельно і завжди озброєні. Тому частіше всього на місці пограбування влаштовується стрілянина, яка призводить до важких наслідків для здоров’я. Є навіть випадки розстрілів впритул.

Пам’ятайте, напади на інкасаторів влаштовують тільки озброєні та дуже небезпечні злочинці! Це не випадкові напади, а ретельно продуманий план дій.

В таких випадках, на жаль, навіть спеціальні засоби захисту, такі як броньований автомобіль, або бронежилет, не завжди рятують працівників інкасації від сумних наслідків. Щоб захистити життя інкасаторів і майно, яке вони перевозять, треба дуже ретельно віднестися до комплексу заходів з безпеки та до підбору спеціально підготовлених бійців.

На жаль, в Україні, ринок приватних охоронних послуг розвинений недостатньо, а таку складну роботу, як охорона інкасації, може виконати лише декілька компаній. Це впирається, насамперед, у наявність сучасного, добре оснащеного автопарку, наявність потужної матеріально-технічної бази (технологічного обладнання, комунікаційних засобів, спеціального ПО, моніторингового центру), технологій і злагодженої роботи.

Якщо говорити про таку важливу річ як підготовка бійців, тут теж є проблеми. Більшість компаній не мають ліцензії і матеріальної бази для того, щоб навчати бійців своїми силами. При чому, ми зараз говоримо не про фізичну форму і вміння користування зброєю, а про порядок дій у екстремальних ситуаціях, про техніку безпеки та знання законодавчої бази. Наприклад, кожен боєць компанії «Шериф» знає, до якої міри можна застосовувати самооборону або напад, як діяти в кожній потенційно небезпечній ситуації.

Ви повинні розуміти, що охорона інкасації починається не тоді, коли напад вже стався, а задовго до цього. Підготовка до перевезення є найголовнішою. Тому, коли до нас звертаються з проханням про супровід, ми робимо чіткий план дій, такий як:

– продумування оптимального маршруту, 

– комплекс заходів по відстеженню пересування автомобіля, 

– додатковий контроль за охоронцями і вантажем за допомогою онлайн-відеоспостереження, а також GPS-моніторинг.

Запам’ятайте, найвищий ризик інкасації стати жертвою грабіжників — це регулярне пересування по одному і тому ж маршруту. У таких випадках легше за все спостерігати за авто і обчислити момент, коли людей в ньому менше, а цінний вантаж або велика сума готівки вже є. Щоб уникнути цього, відділ супроводу інкасації повинен кожен раз продумувати швидкий і безпечний шлях без зайвого трафіку і потенційно ризикових ділянок, заздалегідь продумувати місця і тривалість зупинок.

Під час всього руху, охоронці, які супроводжують інкасаторів і вантаж, звітують про деталі переміщення. У випадку, якщо щось трапляється, або є натяк на небезпеку, бійці передають сигнал у центр моніторингу, де оператор отримує його через декілька секунд. Така швидкість реагування дозволяє вчасно зорієнтуватися і правильно визначити порядок подальших дій та направити на місце події додаткові озброєні групи швидкого реагування. 

У процесі інкасації важливу роль має не тільки відповідальна підготовка до операції, але і конфіденційність. Уся інформація повинна бути суворо засекречена! Ніяких розмов охоронців про проведення операції не може бути ані з друзями, ані між собою у публічних місцях, бо цю інформацію можуть почути потенційні грабіжники.

Дотримання секретності персоналу можна вирішити за допомогою:

– договору NDA

– додаткового інструктажу

– поліграфу

– контрольованих провокацій.

Дуже радує те, що в останні роки спостерігається тенденція більш серйозного підходу до інкасації ніж у минулі роки. Навіть ті фінансові і банківські установи, які використовували раніше власний персонал, зараз все частіше замовляють послуги охорони інкасації.

Бізнес в Україні йде до сильної диверсифікації. Відповідно, все більша кількість управлінців і власників розуміють, що краще доручати послуги безпеки компаніям, які на цьому спеціалізуються, а не намагатися закривати такі ризики власними силами.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

АКЦІЯ | Бездротова система “під ключ” за 4300 грн

Запускаємо акцію на бездротову охоронну систему МАКС: охоронне обладнання + монтаж + пусконалагоджувальні роботи = 4 300 грн. “Шериф” робить безпеку доступною кожному та пропонує підключення сигналізації для дому за ціною, яка не має аналогів на охоронному ринку. Можете перевірити та зрозуміти, що цей варіант заощадить вашому сімейному бюджету в середньому 30% у порівнянні з […]

Сигналізація AJAX від Шериф: Отримайте безкоштовно кращу систему безпеки!

АКЦІЮ ЗАВЕРШЕНО 31.10.18! Сигналізація AJAX визнана кращим охоронним обладнанням в Європі! Замовляючи охорону житла в ШЕРИФ ви отримуєте його безкоштовно! Без жартів і прихованих умов — ви підключаєте сигналізацію, а ми надаємо в користування бездротове обладнання AJAX – БЕЗКОШТОВНО. AJAX і ШЕРИФ охоронятимуть оселю від злодіїв, пожежі та затоплення, поки ви будете поза домом. І […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon