Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

«Тільки без паніки!»: навіщо підприємству потрібен мобілізаційний план? (Частина 1)

Уявіть ситуацію: в невеликій торговій компанії тільки-но наповнили склад новою продукцією. Вночі на складі сталася пожежа. Поки сторож приходив до тями від сну, поки додзвонився пожежним і зміг пояснити, де на карті знаходиться склад і як до нього краще під’їхати, згоріла добра половина майна. Чи могло бути по-іншому? Авжеж, якби на об’єкті чергував охоронець з професійної охоронної фірми, в якій чітко налагоджені механізми взаємодії різних підрозділів і дії відповідальних осіб у разі надзвичайної події, або, просто кажучи, був відпрацьований мобілізаційний план.

Ніхто з власників бізнесу не застрахований від нестандартних ситуацій. Їх десятки, починаючи від загоряння та затоплення до силового захоплення підприємства. Інша справа – як ви і ваша охорона до них підготовлені. «Нічого так не рятує від паніки, як прості і зрозумілі дії», – казав один письменник і ми з ним повністю згодні. У сфері охорони і безпеки ці «прості і зрозумілі дії» прийнято називати мобілізаційним планом підприємства. Іншими словами, це порядок дій усіх підрозділів компанії при виникненні екстреної ситуації.

«Мобілізаційний план потрібен на випадок будь-якої надзвичайної, нестандартної, екстреної ситуації, аж до рейдерського захоплення підприємства. Кожен з учасників події зобов’язаний знати, як йому діяти в тій чи іншій ситуації, а саме, в якій послідовності оповіщати відповідальних осіб і виконавців, як і які залучати ресурси для локалізації проблеми. Без мобілізаційного плану в колективі настає хаос. У повній плутанині всі дзвонять всім, і втрачається дорогоцінний час. Мобілізаційний план повинен чітко окреслити зони відповідальності кожного керівника і виконавця, скоординувати їхні дії, щоб з мінімальним збитком для підприємства і колективу вдалося вирішити проблему», – пояснює генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф» Дмитро Стрижов.

Мобілізаційний план – інструкція до дії

Словом, якщо в роботі об’єкту, що охороняється, виникли проблеми, пора звернутися до мобілізаційного плану. Спочатку охоронець (відповідальна особа) зобов’язаний правильно класифікувати загрозу, а далі набирають чинності відповідні інструкції. Згідно з ними до вирішення екстреної ситуації залучаються різні фахівці компанії і підрозділи охоронної фірми.

Як правило, мобілізаційний план включає в себе:

  • інструкцію по дії відповідальної особи, яка виявила загрозу;
  • список телефонів керівного складу підприємства з встановленим порядком оповіщення;
  • окремий телефон з готовими текстами СМС (залежно від кваліфікації загрози), з актуальним списком контактних телефонів людей, які повинні отримати розсилку;
  • інструкцію по дії посадових осіб (для кожного окремо) у разі отримання сигналу «Тривога»;
  • деталізований план місць збору та дій, залежно від розвитку ситуації для кожного підрозділу підприємства;
  • список резерву (дружні організації, які можна залучити до локалізації загрози);
  • телефони підрядних організацій, які можуть бути залучені для локалізації загрози.

В інструкції по дії відповідальної особи, що виявила загрозу, повинен викладатися детальний порядок дій у тій чи іншій ситуації, причому з позицій пріоритету. В чому важливість цього документа? Як тільки людина зрозуміла, що сталася надзвичайна пригода, вона не буде піддаватися емоціям, а керуючись інструкцією, зможе зробити 100%-во правильні на цей момент дії. Приміром, зможе зорієнтуватися, кого в першу чергу поінформувати про біду і викликати на об’єкт, як спробувати локалізувати проблему, які сили мобілізувати на допомогу. Залежно від ситуації, на об’єкт, як правило, першими викликають адміністративно-управлінський апарат підприємства, екстрені служби, правоохоронні органи, можливо, навіть представників ЗМІ, якщо мова йде про спробу рейдерського захоплення, коли важливо надати розголосу незаконним діям правоохоронців і представників контролюючих інстанцій, щоб припинити протиправні дії.

Щоб оперативно оповістити керівників про те, що трапилося, у відповідальних осіб завжди під рукою повинен знаходитися список телефонів керівного складу підприємства з встановленим порядком оповіщення. На випадок екстреної ситуації, коли у людини просто немає часу і можливості обдзвонювати керівництво, слід мати окремий телефон, в якому на той чи інший випадок закладені текстові шаблони смс-повідомлень. Витративши хвилину, людина може повідомити про НП відразу декільком людям.

Обізнаний, значить озброєний

Отримавши тривожний сигнал, посадові особи підприємства також зобов’язані знати, як їм діяти у важкій ситуації. Для цього в мобілізаційний план вносяться інструкції по дії кожної з посадових осіб – директора, юриста, фінансиста, бухгалтерії, секретаря, служби безпеки.

Бувають дуже складні ситуації, що вимагають присутності всіх співробітників на підприємстві. Щоб не виникла плутанина, співробітникам важливо знати заздалегідь, хто і які функції бере на себе. Завчасно потрібно прояснити кілька суттєвих моментів: хто, кому і які завдання ставить, де збираються співробітники в разі екстреної ситуації, якими каналами зв’язку (в тому числі резервними) вони можуть скористатися. Для відпрацювання скоординованих дій не зайве хоча б раз на рік проводити навчальні тривоги за участю всіх співробітників колективу.

У багатьох випадках функції мобілізації лягають на плечі служби безпеки або  сторонньої охоронної компанії, якій довірили охороняти об’єкт. Тому сучасна охорона – це дещо більше, ніж просто охоронець на посту. Нинішня охорона – це скоординована мережа з груп фахівців, які готові моментально відреагувати на позаштатну ситуацію на об’єкті, діючи чітко і злагоджено за затвердженими інструкціями. Солідне охоронне підприємство обов’язково має у своєму розпорядженні власну службу безпеки, яка контролює якість охорони об’єкта. А також цілодобовий диспетчерський центр моніторингу об’єктів, оператори якого з певною періодичністю відстежують стан об’єктів, що охороняються, тримають зв’язок з охоронцями і в разі НП можуть діяти негайно, відповідно до затверджених протоколів безпеки. Перевага цього підрозділу в його багатофункціональності: це і командний центр, який координує дії охорони, а також цілодобова служба підтримки клієнтів.

Якщо говорити більш детально, то в Холдингу охоронних підприємств «Шериф» побудова охорони об’єкта здійснюється за наступним принципом: в єдиному ланцюжку працює цілодобова диспетчерська служба, пульт централізованого спостереження, оперативний черговий, служба безпеки, керівники підрозділів, охоронець на об’єкті. Між ланками цього ланцюга існує постійний контакт, щоб кожен міг розуміти реальну картину того, що відбувається, і координувати свої дії в загальному напрямку. Така узгоджена організація роботи, де кожен має свою зону відповідальності, дозволяє оперативно реагувати на екстрені ситуації, тримаючи їх під контролем. На відміну від непрофесійних охоронних фірм, які не здатні відбити удар в разі НП.

Розглянемо як приклад дії охоронця в разі пожежі на об’єкті. Якщо таке станеться з охоронцем фірми, у якої вартість послуг нижче ринкових, просто кажучи, співробітником фірми-одноденки, то немає ніякої гарантії, що будуть вжиті всі необхідні заходи для ліквідації пожежі. Коли охоронець спробує викликати пожежників і повідомити про НП своєму керівництву, можуть виникнути проблеми зі зв’язком. Коли немає стаціонарного телефону, вся надія покладається на мобільний телефон. Але на рахунку мобільного у охоронця банально може не бути грошей, або апарат розрядиться в найбільш непідходящий момент. А його керівник може не відповідати на дзвінки, оскільки спить.

Поки охоронець буде намагатися своїми силами боротися з вогнем, його колеги, які повинні прибути на екстрену заміну, можуть взагалі не доїхати, через те, що не знатимуть точної адреси об’єкта. Втрачається дорогоцінний час, а результат ситуації тут залежить від безлічі факторів: раптом, немає грошей на мобільному, або не додзвонився начальнику, або охоронці не знають адреси …

А якщо та ж проблема виникне перед охоронцем із серйозної охоронної компанії з ринковою вартістю послуг і хорошою матеріально-технічною базою? По-перше, у нього не буде проблем зі зв’язком: використовуючи корпоративний мобільний телефон, на рахунку якого завжди є гроші, охоронець повідомить про проблему диспетчеру цілодобового моніторингового центру. По-друге, після цього дзвінка він відразу ж, відповідно до інструкції, займеться евакуацією персоналу, гасінням пожежі та рятуванням матеріальних цінностей. Охоронець не буде відволікатися на розмови по телефону, оскільки викликати пожежників, оповіщати керівництво про НП буде диспетчер центру.

З картки опису об’єкта пожежним повідомлять характеристику об’єкта, як до нього краще під’їхати. Сповістять представників власника. На місце події прибуде оперативний черговий – відповідальна особа охоронної фірми, а при необхідності і додаткові пости охорони або групи швидкого реагування для запобігання мародерства на постраждалому об’єкті. Таким чином, охоронцеві потрібно буде зробити всього один дзвінок, більше не відволікаючись на сторонні дії і максимально використовуючи час в ситуації, що склалася. Подальша координація дій буде відбуватися в цілодобовому диспетчерському центрі.

Буде не зайвим оснастити об’єкт такими технічними засобами безпеки як охоронна сигналізація і тривожна сигналізація. Тоді охоронець в будь-який момент може скористатися тривожною кнопкою, щоб на об’єкт прибула допомога у складі бійців групи швидкого реагування.

Продовження читайте далі у статті “Тільки без паніки!: навіщо підприємству потрібен мобілізаційний план? (Частина 2)

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon