Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Мигалки на авто – допомога водію спецавтомобіля або хаос на дорозі

^25D424BEA4FD0DB44BF7920D14C725F54EF162F1D3EC1AC817^pimgpsh_fullsize_distr

Парламентарі планують посилити заходи покарання за неправомірне використання спецсигналів на автомобілях. Малоймовірно, що цей захід допоможе радикально навести порядок на дорогах столиці. Але все-таки дозволить провести чітку межу між тим, коли є реальна необхідність включати мигалки, поспішаючи до когось на допомогу, і нерозумним використанням маячків на приватних авто.

У всіх цивілізованих країнах автомобілісти, які не пропустили машину швидкої медичної допомоги або пожежний автомобіль з включеним спеціальним сигналом, стають грубими порушниками правил дорожнього руху і платять серйозні суми штрафу за свою нечемну поведінку на дорозі. Це дисциплінує. У нас же замість того, щоб поступатися дорогою машинам «швидкої», ДАІ, пожежного патрулю, що поспішають на допомогу, водії зазвичай байдуже реагують на ситуацію, продовжуючи шлях в обраному напрямку.

Дуже характерний для України й інший аспект, пов’язаний з практикою використання проблискових маячків. Він має, м’яко кажучи, трохи збочений характер: всі кому не лінь, починаючи від малолітніх мажорів до солідних чиновників, вважають життєво важливою необхідністю позначити свою статусність, встановивши на даху пузатого автомобіля яскраву мигалку.

Півбіди, коли все це використовується згідно з правилами для можливості проїхати без черги, а не простоювати в пробках. Однак хами, які отримали такі повноваження, заходять куди далі. Наявність сирени для них означає вседозволеність на дорозі і можливість без оглядки на інших учасників дорожнього руху порушувати ПДР. Хоча, по суті, «сині відерця» на авто – це зовсім не аргумент для явної переваги на дорозі і не виправдання для нахабної поведінки, а лише спосіб попросити дати тобі дорогу.

Але якраз через таких безсовісних водіїв у суспільстві і виникло неоднозначне ставлення до питання використання спецсигналів на транспортних засобах приватних охоронних фірм, які поспішають на об’єкт за тривожним викликом. Просити про перевагу на дорозі охоронним компаніям доводиться через велику кількість пробок на столичних магістралях.

Роздратування, яке викликають мигалки на дорогах у більшості звичайних автолюбителів, зрозуміло, і ніхто не зрадіє необхідності пропускати кого-небудь поза чергою. Однак було б правильно поглянути на ситуацію трохи з боку, а ще краще поставити себе на місце того, до кого поспішає такий автомобіль.

DSC_7678

«Це необхідно не заради забави, а заради блага, – запевняє генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф» Дмитро Стрижов. – У Києві близько 750 тисяч квартир, з яких 60 тисяч домівок перебувають під наглядом охоронної сигналізації. Також у столиці встановлено понад 45 тисяч тривожних кнопок. Так от, якщо по місту мчить автомобіль з логотипом охоронної компанії «Шериф» з включеними мигалками – це означає, що десь сталася біда і людині потрібна допомога. Коли на пульт спостереження приходить сигнал тривоги, дуже багато чого, буває, що й життя людей, залежить від оперативності прибуття групи мобільного реагування. Чи обкрадуть квартиру, чи встигнемо ми захистити від грабежу або нападу продавця в магазині, іншого беззахисного перед лицем небезпеки – у нашій роботі рахунок йде на хвилини. Тому, коли на пульт спостереження надходить тривожний сигнал, повідомлення про нього передається найближчому від місця події наряду. Група мобільного реагування в дорозі встигає ознайомитися з карткою об’єкта, щоб при під’їзді до нього точно знати схему блокування об’єкта, входи/виходи, його характеристику та іншу важливу інформацію. Уявіть, яке розчарування настає у співробітників ГБР, а головне, які почуття у людей, яким не встигли вчасно допомогти через банальні пробки на дорозі».

Так що використання спецсигналів на автомобілях охоронних підприємств – це однозначно вимушена необхідність, а не жага до особливих привілеїв. Тим більше, що за використання мигалок без потреби в охоронній компанії «Шериф» суворо карають, каже Дмитро Стрижов, хоча подібних випадків у практиці ще не бувало. «У нас немає такого, щоб людина за кермом брендованого автомобіля «Шериф» хизувалася на дорозі, включаючи мигалку і привертала до себе таким чином підвищену увагу. Подібна поведінка – нонсенс. А якщо навіть у когось з охоронців і виникне таке бажання, воно тут же буде припинятися. У всіх наших машинах встановлені відеореєстратори, які фіксують картинку як по ходу руху автомобіля, так і в салоні зі звуковим фоном. Якщо ми зафіксуємо подібне порушення, співробітник позбудеться премії, яка складає 30% від місячної заробітної плати. Тому бійці охоронної компанії «Шериф», як кажуть, «в булочну» з включеними мигалками не їздять», – підкреслив Дмитро Стрижов.

Що ж стосується правової складової питання, то згідно Закону України «Про охоронну діяльність», який був прийнятий 22 березня 2012 року і набув чинності 18 жовтня 2012 року, всім охоронним підприємствам дозволено на законодавчому рівні встановлювати на транспорт реагування світлові і звукові сигнали. У ч. 5 ст. 6 цього закону йдеться про те, що «транспорт реагування суб’єкта охоронної діяльності є спеціальним транспортом і обладнується засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами і написами, відповідними світловими та звуковими сигналами у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України».

Тим не менш, у цьому питанні є пару важливих нюансів. По-перше, перед тим, як охоронна компанія прийме рішення встановити спецсигнали на свої службові автомобілі, необхідно звернутися в ДАІ із заявою та відповідними документами для отримання дозволу на установку світлових сигнальних пристроїв. Цього вимагає пункт 32.1. Правил дорожнього руху (затверджених постановою кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306), в якому йдеться про те, що суб’єкти охоронної діяльності зобов’язані погоджувати з органами Державтоінспекції технічні вимоги, конструкцію і установку на транспортних засобах спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв.

Крім того, є ще одна із законодавчих вимог. Вона викладена в п. 3.3. розділу III «Кваліфікаційні вимоги Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності» (затверджених Наказом МВС України від 15.04.2013 року № 365), і зобов’язує залучати до роботи в транспорті реагування та до охорони окремих об’єктів з високим ступенем ризику охоронців не нижче 3-го кваліфікаційного розряду.

Слід також ознайомитися з Порядком устаткування транспорту реагування суб’єкта охоронної діяльності засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими і звуковими сигналами. Цей Порядок затверджений Наказом МВС України від 18 квітня 2013 року № 375. Зокрема, у пункті 3.3 цього нормативного акту йдеться про те, що «на транспорт реагування, обладнаний кольорографічними схемами (написами), встановлюється світловий сигнальний пристрій автожовтого (помаранчевого) кольору». Згідно з пунктом 3.4 Порядку, включення маячка такого кольору дозволяється тільки у випадках оперативного реагування на тривожні сповіщення, що надійшли в пункт централізованого спостереження суб’єкта охоронної діяльності. При цьому, подача попереджувального звукового сигналу та/або включення світлового сигнального пристрою автожовтого (помаранчевого) кольору не дає водієві переваги в русі перед іншими учасниками дорожнього руху. Про це написано в пункті 3.6 Порядку.

Для отримання дозволу на установку світлових сигнальних пристроїв, охоронної компанії необхідно подати в органи Державтоінспекції пакет документів. До цього переліку входить:

– заява,

– фото автотранспорту з декількох ракурсів (1-е фото – ліва частина авто і перед, 2-е фото – права частина і зад авто),

– наказ про призначення відповідальної особи за оформлення дозволів,

– наказ про закріплення транспорту за групами швидкого реагування.

А поки окремі охоронні компанії визначаються з тим, чи будуть вони використовувати у своїй роботі спецсигнали, штрафи за незаконну установку мигалок і сирен на авто в Україні планують підвищити. Депутати Верховної Ради пропонують збільшити розмір штрафу за порушення вимог законодавства щодо використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв до 59,5 тис. – 68 тис. грн з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв. А тих посадових осіб, які дали такий дозвіл, штрафувати на суму 68 тис. – 76,5 тис. грн. Депутати Верховної Ради 4 березня 2015 року розглянули в першому читанні законопроект №1137 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про встановлення та/або використанні спеціальних сигнальних пристроїв.

Якщо ж ви зустріли по дорозі автомобіль Холдингу охоронних підприємств «Шериф» з включеним спецсигналами і поступилися йому дорогою, будьте впевнені – ви зробили добру справу, допомогли своєму сусідові, земляку, просто жителю Києва. Ви дали можливість співробітникам охорони швидко приїхати за тривожним викликом і вберегти чиюсь квартиру від вчинення крадіжки. А можливо завдяки вашому правильному вчинку на дорозі охоронці змогли вчасно захистити когось, не допустили злочину. Так що не будьте байдужими в подібних ситуаціях, адже безпека знаходиться також і в ваших руках!

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon