Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Ліцензування охоронних фірм: коли якість переможе кількість? (Частина 2)

Видають ліцензію на охоронну діяльність в органах МВС. Для цього підприємець подає спеціальну заяву, докладаючи до неї ряд додаткових документів. Серед них повинні обов’язково бути і документи, що підтверджують відповідність залучених до роботи співробітників встановленим законодавством умовам, а також підтверджують відсутність певних обмежень щодо працівників, задіяних у здійсненні охоронних заходів і т.д.

дешево та сердито = демпінгціна = якість

Рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії орган ліцензування приймає в десятиденний термін. Найбільш поширеними приводами для відмови стають такі причини: недостовірність поданих заявником даних або невідповідність заявника поданими документами.

За отримання ліцензій, її переоформлення, видачу всіляких копій держава стягує плату. Якщо в 30-денний термін з дня прийняття рішення про видачу заявник не внесе оплату і не забере ліцензію, то її можуть скасувати або ж визнати недійсною.

Крім того, визнання ліцензії недійсною позбавляє суб’єкта господарювання повного права здійснювати охоронну діяльність до тих пір, поки він не оформить нову ліцензію.

«Так як суб’єкти господарювання мають право здійснювати діяльність, що підлягає ліцензуванню лише з урахуванням ліцензійних умов, встановлених для такого виду діяльності, то обов’язковою умовою на здійснення охоронних послуг є виконання ліцензійних умов на проведення охоронної діяльності. Ці умови детально описують різні вимоги до суб’єктів господарювання, до персоналу, а також до охоронних заходів, що необхідні для реалізації даного роду послуг», – підкреслив Дмитро Стрижов.

Одна з таких ліцензійних умов – обов’язкова наявність у суб’єкта господарювання на одязі ознак його належності до відповідної охоронної організації (згідно зі статутом компанії) при виконанні функції з охорони майна. Крім того, відео та фотоматеріали, отримані під час роботи з охорони, повинні зберігатися не менше року, причому з можливістю їх використання лише для службової діяльності. Також має бути загальнодоступне повідомлення громадян про те, що в приміщенні ведеться таке відеоспостереження.

Генеральний директор охоронної компанії «Шериф» також нагадав, хто, згідно з чинним законодавством, має право працювати в охоронному персоналі: «Це люди, які не мають судимості за вчинення умисного злочину, особи, які не перебувають на обліку з причини психологічної проблеми, наркоманії або алкоголізму, і громадяни, які не мають інших обмежень, що заважають їм виконувати свої функціональні обов’язки. Крім того, не мають право бути співробітниками охорони особи, що не пройшли відповідну підготовку або не уклали з охоронною компанією трудовий договір».

Суб’єкт господарювання, який здійснює охоронну діяльність, зобов’язаний забезпечити персонал охорони спеціальними посвідченнями з фотографією охоронця, підписом керівника та печаткою підприємства.

Відзначимо, що для забезпечення своєї діяльності охоронні компанії мають право використовувати різні технічні засоби, службових собак, транспорт реагування, радіозв’язок та інші спецзасоби. Однак тут є ряд обмежень, обумовлених правовими особливостями процедур закупівель, зберігання і використання таких пристосувань. Про них суб’єкти господарювання також зобов’язані пам’ятати.

«Наприклад, службових собак заборонено використовувати у громадських місцях, а при їх участі обов’язково повинен бути присутнім провідник. Охоронним компаніям у своїй діяльності забороняється використовувати майно, яке відповідно до чинного законодавства дозволено до використання лише правоохоронними органами або призначене тільки для військового використання. Також заборонено використовувати елементи символіки країни і інші ознаки незалежності. Співробітники охоронних організацій повинні виконувати свої обов’язки таким чином, щоб своєю діяльністю не створювати перешкоди в роботі державних органів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів», – підкреслив генеральний директор Холдингу охоронних підприємств «Шериф» Дмитро Стрижов.

Обов’язковою умовою надання охоронних послуг, будь то охоронна сигналізація, тривожна сигналізація, фізична охорона об’єктів, – є укладення письмового договору із замовником даної послуги. При цьому замовник зобов’язаний надати охоронній організації всі необхідні документи, які підтверджують права замовника на охоронюване майно, звісно, якщо мова йде про охорону майна.

Розголошувати відомості про замовника, які охоронна компанія і її співробітники отримали в процесі виконання своїх обов’язків, не допускається. Тут повинен діяти принцип конфіденційності інформації. Однак, якщо співробітники охорони дізналися про факти будь-яких злочинів, приховувати цю інформацію чинне законодавство України їм забороняє. Так само, як і охороняти фізичну особу, яка здійснює якесь кримінальне або адміністративне правопорушення.

На жаль, сьогодні далеко не всі приватні охоронні структури дотримуються ліцензійних умов, часто навмисно ігноруючи особливості правового регулювання такого специфічного виду діяльності, як охорона і безпека. Працюючи напівлегально, як кажуть у народі – «дешево і сердито», деякі охоронні фірми Києва не турбуються і не відповідають за якість наданих охоронних послуг. А щоб залучити більше клієнтів, вони свідомо занижують ціни на свої охоронні послуги. Цим кидають тінь на всю охоронну сферу і на сумлінні охоронні підприємства, для яких демпінг неприйнятний, а важлива репутація і висока якість надаваних послуг.

Дізнатися більше про те, чому послуги фізичної охорони об’єктів не можуть бути дешевими, як формується реальна ціна на послугу і що впливає на її вартість, можна в статті «Хороша охорона не може бути дешевою».

Першу частину статті читайте тут.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon