Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

ГМР підрозділ спеціального призначення (Частина 2)

Підготовка бійців груп мобільного реагування

В охоронній компанії «Шериф» прекрасно розуміють: для того щоб охоронці ГМР працювали зі знанням справи, з розумінням своєї відповідальності, прав і обов’язків, потрібно регулярно проводити їх практичну та теоретичну підготовку. Згідно з програмою професійної підготовки охоронців протягом року, щоп’ятниці, на базі навчального центру «Шерифа» проходять заняття з вивчення та закріплення навчальних дисциплін, а саме:

  • правова підготовка,
  • тактико-спеціальна підготовка,
  • медична підготовка,
  • основи пожежної безпеки,
  • етика поведінки та основи психології.

Відрадно те, що важливість навчання і самовдосконалення в професії розуміють і самі охоронці.

«Вік живи, вік учись», говорить народна приказка. Перефразувавши її, скажу, що залишатися відкритим для нових знань повинен і кожен охоронець. По-перше, з роками наші знання застарівають, з’являються нові норми і правила, які треба вивчати. По-друге, свою підготовку потрібно постійно покращувати, якщо хочеш надовго затриматися в еліті. Інакше ти будеш рухатися назад і поступатися місцем більш грамотним і досвідченим хлопцям», – стверджує співробітник групи мобільного реагування компанії «Шериф» Андрій.

На теоретичних заняттях охоронці вивчають законодавчу базу охоронної діяльності, вирішують різні ситуативні тактичні завдання, вчаться працювати в парі, щоб вміти надійно підстрахувати один одного в складній ситуації.

Прикладна фізична підготовка

Звичайно ж, крім загальної фізичної підготовки, якою охоронці займаються, в основному, самостійно, в охоронній компанії «Шериф» строго стежать за прикладною фізпідготовкою цих міцних хлопців. Щодня для охоронців відкриті двері тренувального центру «Шерифа», де під керівництвом досвідченого тренера вони вдосконалюють фізичну форму і відточують майстерність ведення бою на основі «панкратіону».

У більшості виникає питання – чому саме панкратіон?

Уявімо ситуацію, коли на бармена в ресторані напав грабіжник з ножем і потерпілий встиг вчасно натиснути тривожну кнопку. По сигналу тривоги на місце події приїде група мобільного реагування. Перш, ніж затримати озброєного злочинця, бійцям ГМР необхідно захиститися від нападу. Для цього вони повинні володіти цілим арсеналом прийомів проти зброї – це уходи, ухили, нирки, блоки, попереджувальні удари, вибивання зброї та інше. Потім за допомогою контратакуючих приголомшуючих ударів охоронці нейтралізують нападника. При затриманні занадто агресивного грабіжника можуть використовуватися больові прийоми.

Навчити, як протистояти без зброї озброєному нападу, а також ефективним прийомам затримання злочинця здатний саме панкратіон. Неспроста його вибрали базовим видом спорту для навчання співробітників в силових відомствах і приватних охоронних підприємствах.

«У підготовці бійців груп мобільного реагування ми використовуємо універсальну техніку панкратіону. Цей древній вид спорту поєднує в собі все «найкраще» від борцовської, ударної, кидкової, больової і задушливої техніки. Боєць, який займається панкратіоном, – універсальний. Він може проводити сутичку, бій, поєдинок з будь-яким суперником – боксером або каратистом, дзюдоїстом або самбістом. Він володіє всіма техніками, і що важливо, – вміє вести бій в партері, тобто на землі. Тут велику роль відіграє витривалість, вміння виходити з захоплень і знання задушливих прийомів, – розповідає старший тренер збірної Києва з панкратіону, старший тренер Холдингу охоронних підприємств «Шериф» Алексан Мхітарян. – Один такий боєць без перебільшення зможе впоратися з трьома нападниками. Головне – психологічний настрой бійців групи швидкого реагування. Це 50% успіху операції».

Тактико-спеціальна підготовка

Психологічним настроєм бійців, відпрацюванням практичних навичок, умінням правильно і моментально приймати рішення – всім цим займаються з хлопцями під час курсу спеціальної підготовки. На таких заняттях охоронці ГМР детально відпрацьовують свої практичні дії за сигналом «тривога», тактичні прийоми та способи взаємодії між собою по захисту людей і матеріальних цінностей при злочинних посяганнях.

Професійні охоронці повинні вміти правильно оглянути об’єкт, звідки надійшов сигнал «тривога», і при цьому не забувати про особисту безпеку. Також важливо не допустити помилки при контакті з правопорушниками, при їх затриманні та передачі їх до органів внутрішніх справ. Охоронці ГМР повинні розуміти різницю в спрацьовуванні охоронної сигналізації та тривожної сигналізації, спрацьовуванні на квартирі або офісі і при виклику в ресторан або нічний клуб.

Розбудивши охоронця ГМР навіть посеред ночі, він завжди дасть вам чітку відповідь, як буде діяти в тій чи іншій ситуації:

  • при прибутті на об’єкт (як відбувається під’їзд до об’єкта, огляд об’єкту, його охорона до прибуття замовника або його представника, блокування об’єкта при порушенні його цілісності);
  • при прибутті підкріплення у вигляді додаткових ГМР;
  • під час приїзду замовника (його представника) і огляду приміщень об’єкта охоронцями (як дотриматись заходів особистої безпеки при огляді об’єкта та заходів безпеки при поводженні з травматичною зброєю, як відбувається координація охоронцями своїх дій один з одним);
  • при затриманні правопорушників (як відбувається затримання правопорушників при їх добровільній здачі, із застосуванням зброї та спецзасобів, як надати долікарську допомогу, які дії ГМР на місці події необхідні, а які заборонені, яким чином відбувається передача затриманих правопорушників міліції).

План проведення навчальних занять виходить дійсно багатогранний, оскільки він передбачає всі етапи роботи ГМР після отримання сигналу «тривога» з об’єкта під охороною. Тому можна сміливо говорити про те, що після проходження курсу спецпідготовки охоронці ГМР стають ідеальними захисниками: вони володіють собою і володіють ситуацією навколо, можуть прийняти єдино вірне в цей момент рішення і дати відсіч будь-якому злочинцеві.

З певною періодичністю співробітники груп мобільного реагування підтверджують своє право називатися елітою охорони. Раз на рік вони проходять іспит з прикладної фізичної підготовки, а тричі на рік – здають теорію. Випробування на профпридатність співробітники ГМР «Шерифа» провалюють рідко, оскільки дорожать авторитетом і званням «найкращих». А ще тому, що, як і герої улюблених бойовиків 90-х, вже не мислять свого життя без щоденних маленьких подвигів з порятунку життів і цінностей інших людей.

Рекомендуємо ознайомитися зі статтею: ГМР підрозділ спеціального призначення (Частина 1)

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon