Блог

30.09.21
Sheriff blog

Як найкраще організувати охорону об’єкта

Далі фахівці охоронної компанії беруться за аналіз всіляких ризикових ситуацій на об’єкті. Розглянемо найбільш поширені з них.

1. Уявімо собі звичайний робочий день. Охоронець знаходиться на вході в будівлю, здійснюючи контрольно-пропускний режим. Вхід в будівлю – це всього лише одна точка, а є ще прилегла територія поза приміщенням та поверхи будинку. Встежити за цими зонами одному охоронцю не під силу, тим більше що в нічний час йому заборонено залишати будівлю.

Рекомендація: у такій ситуації не обійтися без установки системи відеоспостереження. За допомогою відеомоніторингу охоронець контролюватиме ситуацію по всьому периметру території, а завдяки збереженим записам упевнитися – чи нічого не проґавив.

2. Трапилася позаштатна ситуація. Вони бувають різні, але суть в тому, що охоронець на об’єкті знаходиться один. У денний час одному охоронцю буде дуже складно локалізувати НП, а в нічний час – вже тим більше, оскільки при спробах зовнішнього проникнення він не має права залишати приміщення і залишати без нагляду ключі. Виклик міліції або підмоги у оперативного чергового диспетчерського центру «Шериф» часом забирає надто багато часу. А щоб затримати злочинця і локалізувати НП діяти потрібно дуже швидко.

Рекомендація: обладнати місце охоронця тривожною кнопкою, при використанні якої час прибуття групи мобільного реагування становить від 3 до 10 хвилин.

3. Робота в нічний час вимагає підвищеної уваги. Але як бути, якщо вночі територія автостоянки і внутрішнього двору недостатньо висвітлена? Камери відеоспостереження не дають 100% чіткої картинки, так що охоронцю буде складно вчасно зреагувати на переміщення сторонніх в підконтрольній зоні.

Рекомендація: для того, щоб завжди була можливість моментально зреагувати вночі на появу сторонніх осіб на території, що охороняється, необхідно встановити лампи з датчиками руху. А якщо поблизу немає житлових будинків, добре ще й додатково встановити ревуни. Коли на територію зайде сторонній, спрацює датчик і включиться лампа. Це повинно налякати порушника і дати сигнал охоронцю.

4. Як бути, якщо вікна першого і другого поверху металопластикові і не мають внутрішніх решіток? Зовнішні решітки зменшують загрозу лише частково. З’являється ризик того, що через вікна в приміщення можуть проникнути правопорушники, для того щоб вкрасти цінні речі, зіпсувати майно та документи або навіть вчинити диверсію.

Рекомендація: Найбільш ефективним вирішенням цієї проблеми стане обладнання таких незахищених приміщень охоронною сигналізацією з виведенням на пульт централізованого спостереження. Як тільки порушник спробує проникнути в будівлю через вікна, спрацюють датчики і диспетчер отримає сигнал «тривога». Він відразу ж зв’язується з охоронцем і на місце події додатково виїжджає Група мобільного реагування.

5. У денний час пересування відвідувачів в будівлі не обмежена. Фіксуються неприємні випадки за участю торгових агентів, психічно хворих і неадекватних людей, які безперешкодно заходять в будь-який кабінет. Не виключені також диверсії і комерційна розвідка з боку «простих» відвідувачів.

Рекомендація: окрім установки системи контролю доступу на поверхах, важливо прийняти відповідний порядок візитів. Співробітник, до якого прийшов відвідувач, зобов’язаний зустріти людину (про що охоронець робить відмітку в журналі відвідувачів). Коли зустріч закінчена, співробітник проводжає візитера до виходу (охоронець знову фіксує цей факт).

6. Красивий фасад будівлі, що не оточена парканом, часто привертає увагу «народних майстрів» графіті і звичайних порушників. Не бачачи перешкод, вандали або спотворюють зовнішній вигляд будівлі, або псують майно, швиденько збігаючи з місця злочину. Оскільки на фасаді немає заборонних знаків і забору теж немає, будь-який підхід до будівлі охоронець не може розцінити як порушення громадського порядку і може викликати групу мобільного реагування лише, коли порушник прийметься за вчинення протиправних дій.

Рекомендація: якщо це можливо, встановити по периметру паркан з калиткою і домофоном. У вихідні та святкові дні вона буде замикатися. У разі, коли через паркан на територію об’єкта проникнуть сторонні, охоронцю не потрібно буде чекати початку правопорушення. Скориставшись тривожною кнопкою, він викличе Групу мобільного реагування та приборкає запал порушників.

Відзначимо, що описаний у статті приклад – лише спроба поверхнево окреслити горизонти: цей приклад не містить вичерпного переліку питань і не розкриває 100% можливих ситуацій. Замовник охоронних послуг повинен розуміти, що кожен об’єкт по-своєму унікальний, тому вимагає від професіоналів охорони досконального вивчення та аналізу. І яким буде рівень його охорони, залежить не тільки від охоронної компанії. Лише при взаємодії і взаєморозуміння двох сторін – замовника охоронних послуг та охоронної фірми – буде досягнутий високий рівень охорони об’єкта.

Як вибрати для себе надійного партнера з безпеки, на які критерії у виборі охоронного підприємства слід звернути особливу увагу, що з себе представляють справжні охоронні компанії Києва, читайте в статті «Золоті правила вибору охоронної фірми». У першій частині ми виклали покрокову інструкцію з правильного і раціонального вибору, а в другій – ми розповідаємо про те, як насправді формується ціна на охоронні послуги, і чому краще вибирати компанію, яка готова надати замовнику повний комплекс охоронних послуг.

Більше інформації про акт технічної укріпленості об’єкта можна отримати в інших частинах статті:

Частина 1. Початок роботи: обстежуємо об’єкт, даємо рекомендації 

Частина 2. Що необхідно з’ясувати в першу черг

Інші статті

 • blog image

  Блог

  2022.10.14
  Відеоспостереження: навіщо і як обрати

  Система відеоспостереження — це доволі поширена функція. Зараз практично на кожному кроці можна зустріти камери відеоспостереження. Давайте розберемося, для...

  Детальніше
 • blog image

  Блог

  2022.10.14
  Безпека дитини. Захист на відстані.

  Батьки не завжди можуть бути поруч з дитиною, як би не намагалися. Діти дорослішають і виникають ситуації, коли вони можуть опинитися без постійного нагляду...

  Детальніше
 • blog image

  Блог

  2022.11.27
  Малий бізнес під загрозою. Довіряй …. і перевіряй!

  За статистикою розкрадання, вчинені персоналом – реалії, що стали, на жаль, нормою. І це відбувається не тільки в торгівлі, і не тільки на маленьких підприєм...

  Детальніше