Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

Автопатрулі: ефективна охорона територій великої протяжності

Їдеш за містом, куди не кинь – безкраї поля. Колоситься пшениця, зростає соняшник. Тиша та благодать … А як можна забезпечити охорону такої величезної відкритої території, як врожайне поле, заповідник або ділянка газопроводу? Відповідь знають експерти Холдингу охоронних підприємств «Шериф».

В сезон врожаю жоден розумний фермер не залишить свої сільськогосподарські угіддя без нагляду. Якщо треба дешево і сердито, наймається мотоциклетний патруль з найближчого села. Двоє-троє хлопців в перервах між літніми забавами, риболовлею і посиденьками, можуть навідуватися на поля – «а чи не сталося чого-небудь?». Втім, користі з такої «охорони» … самі розумієте. Більше для особистого заспокоєння, а не для справи. Буває й цікавіше: за N-у платню хлопці й самі із задоволенням проведуть і покажуть, де і що у них на полях росте. З кого питати потім бідному фермеру? Бідний – не бідний, а логіку краще іноді все-таки включати. Неспроста на світ з’явилася приказка про те, що скупий платить двічі. В гіршому з варіантів розплатитися фермеру доведеться частиною свого вкраденого врожаю.

Більш вдалим рішенням для охорони сільськогосподарських полів, садів, приватних ставків, заповідників, мисливських угідь, ліній електропередач, ГТС, а також підступів до режимних об’єктів, які знаходяться на великій відкритій території, буде, звичайно ж, залучення професійної охоронної фірми. Запитаєте, чому? Для вас вагомий аргумент – наявність підготовлених охоронців і спеціальних автомобілів для патрулювання протяжних периметрів?

Стратегія охорони

Для початку розберемося в специфіці цієї послуги. Подумайте самі: ставити стаціонарні пости фізичної охорони на території в 5 гектарів – це як мінімум даремне діло, а як максимум – вигадка на сотні тисяч гривень. Невигідно, нераціонально і неефективно. Правильним рішенням у цій ситуації буде організувати на великій ділянці землі автопатрулювання.

Надати таку послугу готова не кожна охоронна фірма. Київ – тут працює від сили 5-10 солідних охоронних підприємств, реально здатних забезпечити вас цією послугою на якісному високому рівні. Адже охорона об’єктів такого роду – непросте завдання, що вимагає відмінного матеріально-технічного забезпечення співробітників. А фірми-одноденки не можуть собі цього дозволити. Для них це – зайва розкіш.

Отже, ви звернулися в компанію з гарною репутацією. Досвідчене охоронне агентство відразу ж почне з аналізу заданих параметрів і розробить під кожну конкретну задачу індивідуальну схему патрулювання і маршрути.

Будемо реалістами – зловити злодія «в полі» вкрай складно. Для того, щоб об’їхати територію в 2000 гектарів, одному патрулю знадобляться довгі години. А збільшувати їх кількість замовнику абсолютно невигідно. В цьому випадку краще використовувати превентивні методи охорони. Спілкуючись у найближчому селі з представниками місцевих органів влади, міліції та громади, доносимо потрібну інформацію про те, що конкретна територія взята під охорону і порушникові загрожує кримінальна відповідальність. Дізнаємося місця, де приймають вкрадене, – пункти прийому металобрухту, склади тощо. Таким чином, у співробітників охорони складається загальне бачення ситуації. Після цього можна приступати до планового патрулювання місцевості.

Графік патрулювання не повинен збігатися день у день – краще, щоб він був хаотичним. Засікти порушника завжди простіше з високої точки за допомогою бінокля. А на проблемних ділянках професіонали використовують «Хлопушки» миттєвої дії. Вони працюють за принципом розтяжки, але не ранять порушника. За рахунок гучного вибуху вони відмінно привертають увагу. Розтяжки типу «Ракетница» мають свій «красивий» ефект – їх видно на відстані до 5 км.

Як і на інших об’єктах, на території великої протяжності (як би складно це не було), охорона повинна дуже швидко вираховувати зловмисника і блискавично реагувати на його появу. Таке швидке реагування команді забезпечує патрульний автомобіль.

Яким повинен бути патрульний автомобіль

В якості технічного засобу повинен використовуватися транспорт спеціальної модифікації. Це автомобілі підвищеної прохідності (позашляховики), квадроцикли на гусеничному ходу, які дуже ефективні на лісистій місцевості і горбистих просторах. Така техніка є в автопарку Холдингу охоронних підприємств «Шериф».

По зимовому бездоріжжю не обійтися без снігоходів або квадроциклів на гусеничному ходу. Сучасні квадроцикли на гусениці розвивають швидкість до 80 км/год. По снігу висотою в 60 см він пройде легко і без проблем, на відміну від завантаженого автомобіля. “Зимовий” квадроцикл має повний привід і лебідку. Такий патруль із 2-х осіб може сміливо охороняти кордони дальністю до 120 км.

Спецтехніка в обов’язковому порядку екіпірується, оскільки автопатруль виходить один на один з природою. Команда може потрапити в складну ситуацію, коли розраховувати на допомогу не доводиться, адже до найближчого населеного пункту можуть бути десятки кілометрів, а діяти потрібно тут і зараз. Ось тому спецавтомобіль оснащується для максимально автономної роботи.

Автомобіль, що працює в компанії «Шериф», спереду і ззаду обладнаний силовим бампером: автомобіль може їздити по кущах і невеликим деревам, а в зимовий період збивати замети для прокладки колії. Посилений «військовий» міст дає впевненість, що гонки по пересічній місцевості за правопорушником і просто швидка їзда по пагорбах не призведуть до відвалювання коліс.

Суперпрохідність у важкодоступні ділянки автомобілю забезпечують шини з радіусом 20 дюймів. Велика ширина шин і спецгума роблять такий автомобіль незамінним в складних природних умовах: туди, куди проїде такий автомобіль по сезонному бруду, піску чи снігу, попросту не добереться жоден інший, навіть трактор.

І куди ж по бездоріжжю без такого чуда техніки як лебідка? Це – обов’язковий елемент комплектації. Шерифівський автомобіль оснащений лебідкою з тяговим зусиллям 7,5 тонн, що дозволяє підняти машину вертикально. Іншими словами – в будь-якій екстремальній ситуації, якщо автомобіль застряг, йому буде потрібна лише точка опори, і він сам себе витягне з неприємностей. Часто цією точкою опори для автопатрулів «Шерифа» виступає спеціальне пристосування – якір. Він сміливо виручає, коли в найближчому оточенні немає предметів, за які можна зачепити трос. Якір встромляють в землю під кутом 45 °, у «вухо» кронштейна чіпляється гак лебідки і … справа зроблена – автомобіль визволений.

Серед іншого, несподіваною неприємністю під час переслідування зловмисників може виявитися велика вода – швидкоплинна річка або озеро. А досвідчені водії знають, що при форсуванні водних перешкод гідроудар для автомобіля майже смертельний. На цей випадок в автомобілі «Шерифа» був встановлений шноркель – зовнішній повітрезабірник двигуна, який піднятий до рівня даху. Він-то і дозволяє не боятися води глибиною до 1,8 м і проходити водні бар’єри без ризику, що заглохне двигун.

На дах автомобіля також встановлене додаткове світлове обладнання. Це важливий момент, оскільки при їзді по болотистій місцевості на фари налипає бруд, їх ККД значно знижується. Як вихід, просте інженерне рішення – додаткова світлова установка, де кожна лампа регулюється окремо. Тому такий прилад краще фар дальнього світла. Він дає більший кут огляду території в вечірній час і збільшує часовий діапазон патрулювання.

Без чого не обійтися автопатрулю

Для подолання серйозних перепон автопатруль «Шерифа» завжди укомплектований цілим набором незамінних пристосувань. Зокрема, бензопилою для оперативної боротьби з колодами, які загороджують дорогу. Для подолання пісків, болота, канав і сніжної цілини у команди маються сенд-траки – металеві профільовані пластини з отворами. Без них автомобілю іноді неможливо вибратися з глибокої пастки. При лебеженіі за дерево обов’язково використовується корозахист. Він призначений для захисту кори дерев від пошкоджень тросом.

Автомобіль патруля оснащений також супутниковою системою спостереження. Завдяки GPS-спостереженню диспетчери компанії цілодобово моніторять роботу і переміщення патрулів. При оперативному відпрацюванні квадрату за допомогою GPS-спостереження охоронці можуть краще зорієнтуватися на місцевості. Маючи надійні засоби зв’язку, вони можуть оперативно запросити допомогу для піймання порушників.

Якщо патрулювання ведеться у специфічній місцевості, де водяться отруйні змії (наприклад, в горах Закарпаття), у автопатруля повинна бути при собі розширена аптечка швидкої допомоги. Така аптечка комплектується універсальними антидотами, набором антибіотиків, засобами зупинки крові, шинами для допомоги при переломах, а також класичним набором медикаментів.

При виїзді на патрулювання охоронці в обов’язковому порядку забезпечуються 4-х місцевим наметом і спальними мішками. Завжди знадобляться автономний газовий пальник і прилади нічного бачення. У роботі з охорони території великої протяжності не обійтися без зброї, біноклів, фотоапарата, відеореєстратора і набору піротехнічних пасток для виявлення потенційної загрози.

Відзначимо, що звичайні охоронці в автопатрулі потрапляють лише після додаткового навчання, оскільки член цієї команди повинен володіти набором певних навичок. Ідеальний варіант – охоронець з задатками «слідопита-оперативника», якого вчать виживати на пересіченій місцевості. Такий собі «командос»: він міцний і сильний, володіє навичками надання першої медичної допомоги, знайомий з місцевою фауною і знає, як себе вести при зустрічі з дикими тваринами, або як діяти при укусі змії.

Крім оперативних навичок, охоронець автопатруля вміє встановлювати технічні автономні засоби охорони в польових умовах. Відмінно їздить по бездоріжжю і не боїться нестандартних ситуацій. Такі навчені фахівці є в штаті Холдингу охоронних підприємств «Шериф». Професійні кадри і відмінне технічне оснащення дозволяє компанії справитися із завданнями з охорони територій будь-якої протяжності.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon