Оберіть:
0 800 309 114 безкоштовно з будь-якого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Збільшити карту

1001 загроза або навіщо школі потрібна охорона? (Частина 2)

Охорона школи – справа для професіоналів

Охорона шкіл і дитячих садків – важлива і необхідна справа, проте чомусь досі на рівні держави ніхто не береться за централізоване рішення цього серйозного питання. Тому все частіше керівництво освітніх установ (шкіл, дитячих садків, вузів) спільно з батьківськими комітетами самостійно виносять на порядок денний питання про посилення охорони навчального закладу. Якщо в приватних школах і дитсадках послугами охоронних фірм користуються давно, то в звичайних школах Києва професійні охоронні послуги поки не так поширені. Хоча вартість цих послуг для великого колективу цілком прийнятна.

DSC_8197

Залежно від завдань, які ставляться перед охоронною фірмою, є кілька варіантів охорони навчального закладу. Це – фізична охорона, а також обладнання території і будівлі технічними засобами безпеки. Розглянемо детальніше кожен з варіантів.

Наймаючи професійну охоронну фірму для охорони школи, потрібно спочатку розуміти, які завдання стоятимуть перед охоронцем. Погодьтеся, безглуздо буде виглядати ситуація, коли ганяти курців на шкільному подвір’ї буде екіпірований до зубів охоронець (шолом, бронежилет, захист для рук і ніг) зі спецпідготовкою і травматичною зброєю.

Днем для патрулювання шкільного двору, організації контрольно-пропускного режиму, охорони особистого майна та майна школи, досить найняти охоронця передпенсійного віку та посилити його тривожною кнопкою. Люди такого віку, в основному відставні військові, викликають довіру і повагу у молоді. А їх фізична підготовка дозволить при необхідності дати відсіч дрібним порушникам порядку. Охоронець буде мати при собі спецзасоби (газовий балончик) для використання в позаштатних ситуаціях.

Краще, щоб охоронці працювали в парі і були забезпечені радіозв’язком, оскільки це дає можливість одній людині перебувати на посту, в той час як інший зможе спокійно патрулювати периметр школи і стежити за порядком на різних поверхах в шкільних коридорах. Ідеальний варіант – це охоронці чоловічої і жіночої статі, які, по-перше, зможуть безперешкодно перевіряти туалети та роздягальні, а, по-друге, зможуть простіше знайти спільну мову з представниками протилежної статі. Адже психологи стверджують, що охоронця-чоловіка підлітки схильні «випробовувати на міцність», а в ситуації з жінкою у них таких почуттів не виникає.

Крім професійних якостей, співробітник, який охороняє навчальний заклад, повинен володіти певними якостями, що впливають на нормальну взаємодію з дітьми. Це ввічливість і комунікабельність, почуття такту і доброта. У цій роботі важливі уважність і розуміння дитячої психології, а також уміння швидко приймати рішення і орієнтуватися в складній ситуації.

Якщо охорона школи буде вестися цілодобово, то для охорони об’єкта краще залучати більш молодого і краще підготовленого співробітника, здатного миттєво аналізувати ситуацію і робити вивірені дії. Для посилення охорони в нічний час правильним буде обладнати школу технічними системами безпеки. Це охоронна сигналізація, тривожна кнопка, система відеоспостереження і система контролю доступу.

Охоронна сигналізація дозволить вночі контролювати ситуацію в приміщеннях, де знаходиться дороге устаткування (наприклад, комп’ютерний клас), документи, інші матеріальні цінності. Завдяки встановленим по периметру школи датчикам руху та камерам відеоспостереження, в нічний час охоронцю буде легше виявити злодюжок або хуліганів, що «гуляють» по території закладу.

У випадку, коли охоронець розуміє, що самостійно він не зможе нейтралізувати зловмисників, на допомогу прийде тривожна кнопка. За лічені хвилини за тривожним сигналом на об’єкт приїде група швидкого реагування – озброєна і спеціально підготовлена команда бійців, здатна впоратися з різного рівня злочинцями.

Звичайно ж, якщо перед колективом школи нависла загроза терористичного акту, то силами охоронця тут не впоратися. Буде потрібна спільна робота спецслужб і професійної охорони, а також залучення всього комплексу технічних систем безпеки – відеоспостереження, охоронної та тривожної сигналізації.

Ціна питання

Вартість послуг із забезпечення безпеки і порядку в школі, а також на прилеглій території, залежить від побажань замовника щодо рівня охорони. Ми рекомендуємо підходити до вирішення питання комплексно: взяти на озброєння технічні засоби охорони і найняти пост фізичної охорони.

Найбільш оптимальним варіантом з точки зору ціна/якість буде установка в школі тривожної сигналізації. Заплативши один раз від 3000 гривень за встановлення тривожної кнопки, і вносячи щомісячну абонплату 600 гривень, ви можете розраховувати на те, що школа буде цілодобово знаходитися під пильною увагою оператора централізованого пульта спостереження. І за першим сигналом тривоги, буквально за 5-7 хвилин, на допомогу приїде озброєна група мобільного реагування.

Якщо є необхідність, щоб вдень у школі весь час перебував охоронець, то за співробітника середнього рівня підготовки та передпенсійного віку доведеться заплатити від 4000 гривень щомісяця. Цілодобовий пост охорони коштуватиме від 11000 гривень на місяць. Робота охоронця більш високого рівня підготовки і молодшого за віком, відповідно, буде оплачуватися по-іншому: денний піст – від 8000 гривень, а цілодобова охорона – від 20000 гривень на місяць.

Вартість монтажу і обслуговування таких технічних засобів охорони як охоронна сигналізація, система контролю доступу та відеоспостереження залежить, насамперед, від поставлених завдань, а значить, від кількості необхідного обладнання та використовуваного програмного забезпечення.

Наостанок хочеться повторити, що досі найгучніші інциденти в школах відбулися в далеких від нас США. Однак, правильно оцінюючи нинішню ситуацію, розумні батьки, чиї діти навчаються в українських школах, вже наполягли на забезпеченні безпеки своїх чад. Віримо, що їхній приклад наслідують й інші. Адже вартість послуг професійної охоронної фірми з фізичної охорони школи та встановлення технічних засобів безпеки для великого колективу цілком доступна і не сильно відіб’ється на сімейному бюджеті. Зате батьки будуть упевнені, що їх дитина в шкільний час знаходиться в безпеці.

Першу частину статті читайте тут.

icon

ІНШІ НОВИНИ ВІД КОМПАНІЇ ШЕРИФ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОХОРОННУ ФІРМУ?

Сучасний ринок безпеки дозволяє з високим рівнем надійності захистити себе та своє майно. Рішення різні й сьогодні доступні кожному. Від стримуючих заходів (паркани, службові собаки, решітки на вікнах, броньовані двері) до більш ефективних – пультової та фізічної охорони. Але про ефективність можна говорити в тому випадку, якщо є висока якість надання послуг охоронною фірмою. На […]

ВАКАНСІЯ | Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування

Керівник Департаменту технічних засобів обслуговування Холдинг охоронних підприємств “Шериф” в пошуку Керівника Департаменту технічних засобів обслуговування. Якщо Ви професіонал у сфері монтажу технічних засобів обслуговування з управлінським досвідом і готові очолити відділ надійної компанії, яка динамічно розвивається – ця вакансія для Вас!Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль […]

ВАКАНСІЯ | Керівник тендерного відділу (CTD)

Керівник тендерного відділу з/п: за результатами співбесіди, від 25000 грн. Наявність вищої освіти Холдинг охоронних підприємств “Шериф” розшукує керівника тендерного відділу. Якщо Ви готові очолити відділ тендерів надійної компанії, що динамічно розвивається, – ця вакансія для Вас! Компанія «Шериф» надає охоронні послуги найрізноманітніших напрямків: охорона об’єктів, супровід вантажів, пультова охорона, контроль доступу. На даний момент […]

Завантажити ще

Система безпеки
з майбутнього від компанії Шериф

Надійно. Зручно. Ajax

Сигналізація Ajax виконує не одну, а відразу три захисні функції: миттєво повідомляє, якщо в будинок забралися злодії, з'явився дим або почався потоп. До неї підключаються відеокамери спостереження сторонніх виробників, що перетворює Ajax в єдиний центр безпеки. Вибравши Ajax, ви отримуєте комплексний захист з миттєвою реакцією, стійку до злому і зручну в управлінні.

icon