Выберите:
0 800 309 114 бесплатно с любого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Увеличить карту

Напади на інкасаторів: як захиститися від особливо «зухвалих» злочинців

Інкасаторський автомобіль, як правило, викликає асоціації з великою сумою грошей. Тому пограбування інкасації — це завжди дуже гучна справа. 

Напади на інкасаторів діляться на дві категорії:

1. Коли напад ініціюється самими працівниками інкасації

2. Коли напад відбувається особливо небезпечними злочинцями. Зазвичай такі злочинці завжди озброєні.

Що таке інкасація?

Це процедура збору і перевезення готівки, дорогоцінних металів та цінних паперів. Вона здійснюється спеціальними банківськими екіпажами або небанківськими інкасаторськими службами.

Дорогий вантаж є приманкою для зловмисників та перетворює кожного інкасатора на потенційну мішень. Багато хто, коли бачить на інкасаторський автомобіль, думає про те, як класно було б заволодіти його вмістом. Але, на відміну від інших людей, злочинці планують і здійснюють збройні напади.

У загальнонаціональних та місцевих українських ЗМІ легко знайти повідомлення про гучні напади на інкасаторів. Тому що це — не просто чергове пограбування. Зловмисники, які нападають на інкасаторів, готуються дуже ретельно і завжди озброєні. Тому частіше всього на місці пограбування влаштовується стрілянина, яка призводить до важких наслідків для здоров’я. Є навіть випадки розстрілів впритул.

Пам’ятайте, напади на інкасаторів влаштовують тільки озброєні та дуже небезпечні злочинці! Це не випадкові напади, а ретельно продуманий план дій.

В таких випадках, на жаль, навіть спеціальні засоби захисту, такі як броньований автомобіль, або бронежилет, не завжди рятують працівників інкасації від сумних наслідків. Щоб захистити життя інкасаторів і майно, яке вони перевозять, треба дуже ретельно віднестися до комплексу заходів з безпеки та до підбору спеціально підготовлених бійців.

На жаль, в Україні, ринок приватних охоронних послуг розвинений недостатньо, а таку складну роботу, як охорона інкасації, може виконати лише декілька компаній. Це впирається, насамперед, у наявність сучасного, добре оснащеного автопарку, наявність потужної матеріально-технічної бази (технологічного обладнання, комунікаційних засобів, спеціального ПО, моніторингового центру), технологій і злагодженої роботи.

Якщо говорити про таку важливу річ як підготовка бійців, тут теж є проблеми. Більшість компаній не мають ліцензії і матеріальної бази для того, щоб навчати бійців своїми силами. При чому, ми зараз говоримо не про фізичну форму і вміння користування зброєю, а про порядок дій у екстремальних ситуаціях, про техніку безпеки та знання законодавчої бази. Наприклад, кожен боєць компанії «Шериф» знає, до якої міри можна застосовувати самооборону або напад, як діяти в кожній потенційно небезпечній ситуації.

Ви повинні розуміти, що охорона інкасації починається не тоді, коли напад вже стався, а задовго до цього. Підготовка до перевезення є найголовнішою. Тому, коли до нас звертаються з проханням про супровід, ми робимо чіткий план дій, такий як:

— продумування оптимального маршруту, 

— комплекс заходів по відстеженню пересування автомобіля, 

— додатковий контроль за охоронцями і вантажем за допомогою онлайн-відеоспостереження, а також GPS-моніторинг.

Запам’ятайте, найвищий ризик інкасації стати жертвою грабіжників — це регулярне пересування по одному і тому ж маршруту. У таких випадках легше за все спостерігати за авто і обчислити момент, коли людей в ньому менше, а цінний вантаж або велика сума готівки вже є. Щоб уникнути цього, відділ супроводу інкасації повинен кожен раз продумувати швидкий і безпечний шлях без зайвого трафіку і потенційно ризикових ділянок, заздалегідь продумувати місця і тривалість зупинок.

Під час всього руху, охоронці, які супроводжують інкасаторів і вантаж, звітують про деталі переміщення. У випадку, якщо щось трапляється, або є натяк на небезпеку, бійці передають сигнал у центр моніторингу, де оператор отримує його через декілька секунд. Така швидкість реагування дозволяє вчасно зорієнтуватися і правильно визначити порядок подальших дій та направити на місце події додаткові озброєні групи швидкого реагування. 

У процесі інкасації важливу роль має не тільки відповідальна підготовка до операції, але і конфіденційність. Уся інформація повинна бути суворо засекречена! Ніяких розмов охоронців про проведення операції не може бути ані з друзями, ані між собою у публічних місцях, бо цю інформацію можуть почути потенційні грабіжники.

Дотримання секретності персоналу можна вирішити за допомогою:

— договору NDA

— додаткового інструктажу

— поліграфу

— контрольованих провокацій.

Дуже радує те, що в останні роки спостерігається тенденція більш серйозного підходу до інкасації ніж у минулі роки. Навіть ті фінансові і банківські установи, які використовували раніше власний персонал, зараз все частіше замовляють послуги охорони інкасації.

Бізнес в Україні йде до сильної диверсифікації. Відповідно, все більша кількість управлінців і власників розуміють, що краще доручати послуги безпеки компаніям, які на цьому спеціалізуються, а не намагатися закривати такі ризики власними силами.

icon

ДРУГИЕ НОВОСТИ ОТ КОМПАНИИ ШЕРИФ

Какое оборудование получают клиенты «Шериф»?

Один из ключевых выборов, обязательных для новых клиентов, желающих подключить сигнализацию — это выбор охранного оборудования. В Шерифе мы всегда рассказываем подробно о каждом бренде, о его преимуществах и недостатках для конкретных случаев. Однако мы понимаем, что узнать, какое же оборудование использует охранная компания, иногда хочется и на этапе сравнительных характеристик различных фирм. В этом […]

Шериф на Volkswagen Prague Marathon 2019

На днях прошел Пражский марафон, а, следовательно, состоялся и забег победителей челленджа Шериф, что является главной составляющей события для нас. Наша команда не смогла остаться в стороне от такого важного старта, ведь готовилась весь год, преодолевая дистанции в марафонах в рамках Sheriff run challenge 2018. С 8 человек команды все преодолели дистанцию в 21 км […]

Загрузить еще

Система безопасности
из будущего от компании Шериф

Надежно. Удобно. Ajax

Сигнализация Ajax выполняет не одну, а сразу три защитные функции: мгновенно сообщает, если в дом забрались воры, появился дым или начался потоп. К ней подключаются видеокамеры наблюдения сторонних производителей, что превращает Ajax в единый центр безопасности. Выбрав Ajax, вы получаете комплексную защиту с мгновенной реакцией, устойчивую ко взлому и удобную в управлении.

icon