Выберите:
0 800 309 114 бесплатно с любого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Увеличить карту

Напади на інкасаторів: як захиститися від особливо «зухвалих» злочинців

Інкасаторський автомобіль, як правило, викликає асоціації з великою сумою грошей. Тому пограбування інкасації — це завжди дуже гучна справа. 

Напади на інкасаторів діляться на дві категорії:

1. Коли напад ініціюється самими працівниками інкасації

2. Коли напад відбувається особливо небезпечними злочинцями. Зазвичай такі злочинці завжди озброєні.

Що таке інкасація?

Це процедура збору і перевезення готівки, дорогоцінних металів та цінних паперів. Вона здійснюється спеціальними банківськими екіпажами або небанківськими інкасаторськими службами.

Дорогий вантаж є приманкою для зловмисників та перетворює кожного інкасатора на потенційну мішень. Багато хто, коли бачить на інкасаторський автомобіль, думає про те, як класно було б заволодіти його вмістом. Але, на відміну від інших людей, злочинці планують і здійснюють збройні напади.

У загальнонаціональних та місцевих українських ЗМІ легко знайти повідомлення про гучні напади на інкасаторів. Тому що це — не просто чергове пограбування. Зловмисники, які нападають на інкасаторів, готуються дуже ретельно і завжди озброєні. Тому частіше всього на місці пограбування влаштовується стрілянина, яка призводить до важких наслідків для здоров’я. Є навіть випадки розстрілів впритул.

Пам’ятайте, напади на інкасаторів влаштовують тільки озброєні та дуже небезпечні злочинці! Це не випадкові напади, а ретельно продуманий план дій.

В таких випадках, на жаль, навіть спеціальні засоби захисту, такі як броньований автомобіль, або бронежилет, не завжди рятують працівників інкасації від сумних наслідків. Щоб захистити життя інкасаторів і майно, яке вони перевозять, треба дуже ретельно віднестися до комплексу заходів з безпеки та до підбору спеціально підготовлених бійців.

На жаль, в Україні, ринок приватних охоронних послуг розвинений недостатньо, а таку складну роботу, як охорона інкасації, може виконати лише декілька компаній. Це впирається, насамперед, у наявність сучасного, добре оснащеного автопарку, наявність потужної матеріально-технічної бази (технологічного обладнання, комунікаційних засобів, спеціального ПО, моніторингового центру), технологій і злагодженої роботи.

Якщо говорити про таку важливу річ як підготовка бійців, тут теж є проблеми. Більшість компаній не мають ліцензії і матеріальної бази для того, щоб навчати бійців своїми силами. При чому, ми зараз говоримо не про фізичну форму і вміння користування зброєю, а про порядок дій у екстремальних ситуаціях, про техніку безпеки та знання законодавчої бази. Наприклад, кожен боєць компанії «Шериф» знає, до якої міри можна застосовувати самооборону або напад, як діяти в кожній потенційно небезпечній ситуації.

Ви повинні розуміти, що охорона інкасації починається не тоді, коли напад вже стався, а задовго до цього. Підготовка до перевезення є найголовнішою. Тому, коли до нас звертаються з проханням про супровід, ми робимо чіткий план дій, такий як:

— продумування оптимального маршруту, 

— комплекс заходів по відстеженню пересування автомобіля, 

— додатковий контроль за охоронцями і вантажем за допомогою онлайн-відеоспостереження, а також GPS-моніторинг.

Запам’ятайте, найвищий ризик інкасації стати жертвою грабіжників — це регулярне пересування по одному і тому ж маршруту. У таких випадках легше за все спостерігати за авто і обчислити момент, коли людей в ньому менше, а цінний вантаж або велика сума готівки вже є. Щоб уникнути цього, відділ супроводу інкасації повинен кожен раз продумувати швидкий і безпечний шлях без зайвого трафіку і потенційно ризикових ділянок, заздалегідь продумувати місця і тривалість зупинок.

Під час всього руху, охоронці, які супроводжують інкасаторів і вантаж, звітують про деталі переміщення. У випадку, якщо щось трапляється, або є натяк на небезпеку, бійці передають сигнал у центр моніторингу, де оператор отримує його через декілька секунд. Така швидкість реагування дозволяє вчасно зорієнтуватися і правильно визначити порядок подальших дій та направити на місце події додаткові озброєні групи швидкого реагування. 

У процесі інкасації важливу роль має не тільки відповідальна підготовка до операції, але і конфіденційність. Уся інформація повинна бути суворо засекречена! Ніяких розмов охоронців про проведення операції не може бути ані з друзями, ані між собою у публічних місцях, бо цю інформацію можуть почути потенційні грабіжники.

Дотримання секретності персоналу можна вирішити за допомогою:

— договору NDA

— додаткового інструктажу

— поліграфу

— контрольованих провокацій.

Дуже радує те, що в останні роки спостерігається тенденція більш серйозного підходу до інкасації ніж у минулі роки. Навіть ті фінансові і банківські установи, які використовували раніше власний персонал, зараз все частіше замовляють послуги охорони інкасації.

Бізнес в Україні йде до сильної диверсифікації. Відповідно, все більша кількість управлінців і власників розуміють, що краще доручати послуги безпеки компаніям, які на цьому спеціалізуються, а не намагатися закривати такі ризики власними силами.

icon

ДРУГИЕ НОВОСТИ ОТ КОМПАНИИ ШЕРИФ

За решеткой безопаснее, или как выбрать решетки на окна

Среди десятков способов, как обезопасить свое жилье, не на последнем месте среди средств защиты находятся решетки на окна. Особенно актуальными они являются для жителей первых этажей, где без них почти никак. Но знаете ли вы, что решетки решеткам рознь? Пока одни из них способны и вправду помочь предотвратить преступление, другие могут оказаться лишь муляжом. Так […]

ВАКАНСИЯ | Руководитель тендерного отдела (CTD)

Руководитель тендерного отдела з/п: по результатам собеседования, от 25000 грн. Наличие высшего образования Холдинг охранных предприятий «Шериф» разыскивает руководителя тендерного отдела. Если Вы готовы возглавить отдел тендеров надежной компании которая динамично развивается, — эта вакансия для Вас! Компания «Шериф» предоставляет охранные услуги самых разных направлений: охрана объектов, сопровождение грузов, пультовая охрана, контроль доступа. На данный […]

Загрузить еще

Система безопасности
из будущего от компании Шериф

Надежно. Удобно. Ajax

Сигнализация Ajax выполняет не одну, а сразу три защитные функции: мгновенно сообщает, если в дом забрались воры, появился дым или начался потоп. К ней подключаются видеокамеры наблюдения сторонних производителей, что превращает Ajax в единый центр безопасности. Выбрав Ajax, вы получаете комплексную защиту с мгновенной реакцией, устойчивую ко взлому и удобную в управлении.

icon