0 800 309 114 бесплатно с любого оператора
Центральный офис ООО “Шериф” Киев, ул. Сосницкая, 1/44 Офис: 9:00 – 18:00 Технический центр: Круглосуточно
Увеличить карту

Боротьба з рейдерством: план дій та інноваційні послуги для бізнесу.

Не зважаючи на зусилля поліції та покращення законодавства, рейдерство все ще залишається серйозною проблемою для українського бізнесу. Кожного року в Україні фіксується більше 400 випадків рейдерських захватів, більшість з яких відбувається у Києві. Що робити якщо рейдери стоять на порозі? Чи можливо якось убезпечити себе та свій бізнес від рейдерських атак? Розкаже засновник холдингу «Шериф» Дмитро Стрижов.

Перш ніж говорити про способи захисту і запобігання рейдерства, потрібно розібратися, яким воно буває. Спеціалісти виділяють три види рейдерства: білі, сірі та чорні.

Білий вид рейдерства це захоплення, яке відбувається в рамках закону. Компанія-загарбник шукає лазівки в законодавстві та статуті компанії і з їх допомогою заволодіває бізнесом.

Сірий та чорний методи — це вже інша історія. В цьому випадку загарбники діють поза законом. Часто це супроводжується використанням сили і крадіжкою документів. І саме про боротьбу з цими видами рейдерства сьогодні йтиме мова.

Хочу наголосити, що незаконне захоплення частіше всього відбувається задовго до того, як до вас в офіс або на виробництво вриваються люди в формі. Тому я дуже вам раджу готуватися до нього заздалегідь.

Тепер поговоримо про основні методи боротьби із цим:

1. Дуже ретельно вибирайте своїх партнерів. Підходьте до цього питання відповідально. Часто, незаконне захоплення ініціюють НЕ сторонні люди, а ті, хто має доступ до інформації або безпосередньо зацікавлений в поглинанні компанії: партнери, топ-менеджери, конкуренти. Тому ви маєте знати, хто має доступ до цінної інформації і чи можна довіряти цим людям на всі 100%.

2. Пропишіть в обов’язки свого бухгалтера або юриста перевірку реєстру на наявність реєстрації або перереєстрації майна, компаній-клонів та іншого. Не зайвим буде і складання плану дій на випадок захоплення. Юристи і бухгалтери компанії повинні наперед знати механізми термінового блокування майна, щоб при необхідності оперативно їх застосувати.

3. Завжди дуже уважно читайте документи, які ви підписуєте. Навіть якщо ви повністю довіряєте своїм робітникам, перевірка документів ніколи не завадить. По-друге, перевірте свої документи на наявність прогалин. Порадьтеся з юристами, які займаються питаннями рейдерства, на тему того, як захистити себе з юридичного боку.

4. Поговоріть з офісними працівниками та визначте чіткий план дій на випадок, якщо до офісу нагрянуть загарбники. Всі цінні папери повинні бути сховані у недоступних місцях. Якщо вже сталася така ситуація, працівники зобов’язані викликати охорону або поліцію. І найголовніше — ніякої паніки.

5. Обов’язково повинен бути працівник, який буде відповідати за зв’язки з громадськістю, мати список ЗМІ і журналістів для максимального сповіщення медіа про рейдерську атаку.

6. Якщо рейдер вже на порозі або стукає до вас у двері, слід відразу викликати охорону. У вас обов’язково повинен бути договір з охоронним підприємством, якому ви будете довіряти. Це не повинна бути якась компанія-одноденка, а повноцінне охоронна компанія, яка співпрацює з вами на постійній основі і у випадку форс-мажору прибуде на виклик за 8-10 хвилин.

7. В ідеалі у вас повинна бути в офісі тривожна кнопка, яку насамперед натискає персонал під час рейдерської атаки. Пропишіть це в інструктажі для персоналу. Буває, що чорні рейдери не просто заходять в офіс, а вламуються дуже швидко і забирають телефони, блокуючи інші засоби зв’язку. У гіршому варіанті — викрадають власника прямо на вулиці або біля його будинку. На ці випадки є спеціальні GPS-трекери, в яких тривожна кнопка може врятувати ваше життя.

За допомогою браслета з GPS-трекером (який можна використовувати для виклику охорони в будь-який тривожної ситуації, а не тільки при незаконному захопленні бізнесу) ви можете викликати охоронців разом з юристами. На сигнал трекера за 8 хвилин приїжджає група швидкого реагування до місця вашого перебування. Не хвилюйтеся, навіть, якщо неможливо повідомити своє місцезнаходження особисто, по цьому трекеру група може відстежити ваше точне перебування.

У випадку, коли сталася неприємна ситуація, потрібно мати можливість викликати охорону (а в ідеалі і юристів) іншим методом. В Україні нещодавно анонсували нову послугу для таких ситуацій — Legal Storm. Це спільний продукт охоронного холдингу «Шериф» і юридичної фірми ASA GROUP.

Дії групи контролюються юристом, який з моменту виклику виходить на зв’язок. А через 30-40 хвилин до місця приїжджає ще й група юристів.

Весь процес від моменту виклику фіксується на відеореєстратори, що дає можливість в майбутньому довести факт захоплення. Хоча його ймовірність при наявності озброєних охоронців і підкованих юристів зводиться до нуля. Процес повернення бізнесу власнику дуже складний, тому продумайте його захист наперед.

icon

ДРУГИЕ НОВОСТИ ОТ КОМПАНИИ ШЕРИФ

Как защитить бизнес от рейдерства?

07.02.2019 года в Одессе, Сообщество Украинских Предпринимателей — СУП организовала мероприятие, на котором эксперты по защите бизнеса рассказали о практических кейсах, понятии и видах рейдерства, как вовремя выявить и как предотвратить его!   Экспертами выступили:1. адвокат Katerina Gupalo — партнер Arzinger law firm2. адвокат Anastasiia Gurska — партнер Клочков&партнеры3. адвокат Виталий Мацелюх — партнер Холдинг Шериф4. Игорь Курочка — руководитель отдела обучения youcontrol.com.ua — […]

А кто Ваш персональный менеджер?

Холдинг ШЕРИФ скоро перейдет отметку в 20 000 клиентов, подключенных к пультовой охране! Каждый наш клиент из этих почти 20 тысяч имеет, закрепленного за собой, персонального менеджера, который готов ответить на все вопросы и решить проблемы, касающиеся услуг охраны. Консультации по доустановке, техническим нюансам и акциям, вопросы по оплате — всем этим оперативно занимаются сотрудники […]

Загрузить еще

Система безопасности
из будущего от компании Шериф

Надежно. Удобно. Ajax

Сигнализация Ajax выполняет не одну, а сразу три защитные функции: мгновенно сообщает, если в дом забрались воры, появился дым или начался потоп. К ней подключаются видеокамеры наблюдения сторонних производителей, что превращает Ajax в единый центр безопасности. Выбрав Ajax, вы получаете комплексную защиту с мгновенной реакцией, устойчивую ко взлому и удобную в управлении.

icon